• Reklama

Na wakacje z psem?

Tu piszemy o naszych psach, kotach, szczurach i innych zwierzakach. Rasy, wychowanie, żywienie, zdrowie i pozostałych milion tematów o naszych pupilach

Na wakacje z psem?

Postprzez E-Day » lipca 14th, 2012, 8:20 am

...ja jestem jak najbardziej ZA.
Dwa lata temu byłam w Witoszowie Dolnym, niedaleko Wałbrzycha. Świetna baza wypadowa, dookoła mnóstwo miejsca, gdzie można wychodzić z psami. Sporo ładnych krajobrazów górskich do pooglądania w odległości do pół godziny jazdy autem. Fantastycznie było i dziś nie wyobrażam sobie, aby na czas wakacji moje psy były gdzieś w hotelu. Pewnie inaczej by było, gdyby wakacje wypadły mi w jakimś egzotycznym kraju...
Macie jakieś Wasze typy na wakacje z psem? Jakieś doświadczenia? Pomysły?
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez Becia » lipca 14th, 2012, 8:40 am

Moje doświadczenia z psem na wakacjach to takie, że jak wyjeżdżaliśmy sąsiad przychodził dawać psu jedzenie i uzupełniać miskę z wodą. :ops:
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez E-Day » lipca 30th, 2012, 5:41 pm

...No więc w czwartek wyjeżdżamy z psami. Udało się zarezerwować domek - idealna sprawa, skoro bierzemy ze sobą 72 kg bokserów ;).
Zapisuję, co bierzemy ze sobą, może komuś się przyda taka lista:
- obroże z adresówkami, smycze. Może warto wziąć komplet zapasowy?
- być może potrzebny będzie kaganiec
- psi kocyk lub legowisko
- klatkę (psy śpią w klatce, zgadzają się spać w niej razem), poza tym dobrze mieć miejsce do chwilowej izolacji psa od otoczenia i zabezpieczenia go
- karma, miski, smaczki
- akcesoria do pielęgnacji (u mnie tylko gumowa szczotka)
- zabawka lub dwie
- dokumenty (książeczki zdrowia z wpiętym urzędowym świadectwem szczepienia psa)
- zabezpieczenie na podróż w samochodzie, jeśli pies pojedzie autem: klatka lub specjalne szelki z zapięciem do pasów bezpieczeństwa
- na podróż dłuższą niż dwie godziny - butelka z wodą dla psa z miską pod ręką (co prawda, niemal zawsze można gdzieś zaczerpnąć wody do miski, ale jakby co, to woda jest)

I o czym pamiętam:
- aktualność szczepień (to dla mnie oczywistość - piszę na wszelki wypadek), zarówno na wściekliznę, jak i na choroby wirusowe
- pamiętam o psach przy kompletowaniu apteczki
- aktualność zabezpieczenia przed ektopasożytami (kleszczami, pchłami itp.) - moje dostały kropelki, ale może też warto założyć obróżki przeciw insektom, jeśli wyjeżdżamy w ryzykowne miejsca
- w dniu wyjazdu rano nie dostaną śniadania. Psu ominięcie posiłku nie zaszkodzi, a warto taki środek ostrożności przedsięwziąć.

Coś umknęło? Uzupełniajcie!
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez ewuulka » maja 16th, 2017, 7:03 pm

Uzupełniam o: PASZPORT dla psa. W przypadku, gdy wyjeżdżamy za granicę.
Ostatnio miałam nieprzyjemność z tym związaną.

Pozdrawiam,
Ewa
ewuulka
 
Posty: 4
Dołączył(a): maja 15th, 2017, 8:09 pm

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez E-Day » maja 16th, 2017, 8:13 pm

No tak, paszport dla psa przy wyjeździe za granicę jest bardzo ważny.
Jeśli już mowa o zagranicznych psich wojażach, trzeba jeszcze wspomnieć, że różne kraje mają różne przepisy (wymagania) sanitarne. Podobno najtrudniej zabrać psa na Wyspy :)
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez Abby » sierpnia 25th, 2020, 9:05 pm

Jak nie macie pomysłu na wycieczkę, możecie zgłosić się do biura podróży https://ctpoland.com.pl/kontakt . Oni wam zdradzą jakie oni mają korzystne i niesamowite wycieczki. Warto, bo naprawdę są to świetni organizatorzy.
Abby

AKTYWNY
 
Posty: 123
Dołączył(a): lipca 26th, 2020, 7:57 am

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez dophesz » grudnia 28th, 2020, 10:04 am

Oj jak się ma takiego większego psa w wielkości choćby Huskiego to podróże piesze w górach z nim to przyjemność.
Chcesz szybko i tanio pozbyć się gruzu, który zalega Ci po remoncie? Jeżeli tak to powinieneś przeczytać ten artykuł https://glosgdanska.pl/20201130348234/j ... -sie-gruzu
dophesz
 
Posty: 3
Dołączył(a): grudnia 28th, 2020, 9:58 am

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez Andzejoxmixx » stycznia 20th, 2021, 12:41 pm

Dokładnie. Pięknie się z nim spaceruje... Niestety nie wiem kiedy teraz będę mógł się wybrać na taki spacerek :C
---------------------------------
Możesz sprawdzić tutaj krem nawilżający . Bardzo dobry kosmetyk.
Andzejoxmixx

PRZYBYSZ
 
Posty: 24
Dołączył(a): stycznia 20th, 2021, 11:19 am

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez Sara212 » kwietnia 1st, 2021, 11:01 am

Wszystkim zainteresowanym tematem podróżowania chciałbym polecić ofertę łódź lotnisko wynajem aut , gdzie znajdziecie rozbudowaną oferte wynajmu samochodów w całej Polsce. Co sądzicie?
Sara212

AKTYWNY
 
Posty: 139
Dołączył(a): marca 25th, 2021, 3:32 pm

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 13th, 2021, 8:02 am

HBO Max is a stand-alone streaming hbomax.com/tvsignin platform that bundles all of HBO together with even more TV favorites, blockbuster movies, and new Max Originals for everyone in the family.HBO together with even more TV hbomax.com/tvsignin favorites, blockbuster movies, and new Max Originals for everyone in the family.Visit the principle hobmax official site hbomax.com/tvsignin and enter 8 digit activation code at the enactment interaction. Client can initiate HBOMax one the accompanying contraptions like brilliant television, Apple TV, roku, playstation, xbox and other streaming media players. Right when you sign in to hbomax application on keen television or other contraption, your device shows 8 digit code. This is the hbomax initiation code which is used to sign in hbomax.com/tvsignin .Amazon Prime TV, and MyTV code. To register your device on the Amazon website you go to our website amazon.com/mytv and enter the given code. The program requires the customer to have an Amazon account and a streaming device or TV.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Następna strona

Powrót do I łaciate, i kudłate...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron