• Reklama

HIIT - hit czy kit?

Ułatwia spalanie kalorii, modeluje sylwetkę, daje endorfinowego kopa... 3 x 1 godzinka sportu w tygodniu - i człowiek czuje, że żyje!

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez E-Day » stycznia 15th, 2014, 8:05 pm

Pohiitowałam znów - zgodnie z planem. Pedałuję dalej na zwiększonym obciążeniu, interwały "pracy" przedłużam już do 20 s. Końcówka treningu, który w sumie trwa raptem 22 minuty, jest już dość wykańczająca. Właściwie ostatnie dwa interwały "pracy" przebrnęłam siłą woli ;). Ale jeśli taki plan treningu nie stanowiłby już dla mnie dużego wysiłku, byłby to znak, że należy zwiększyć obciążenie - wydłużyć czas "pracy" i skrócić czas "odpoczynku". Na to na pewno nie jestem gotowa.
Efekt dobrego nastroju po treningu i odpoczynku trwa nadal :mrgreen: .
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez E-Day » stycznia 31st, 2014, 11:19 pm

Cały czas udaje mi się utrzymać 3 treningi w tygodniu. Od środy zwiększyłam obciążenie: dalej mam 11 powtórzeń, ale czas "pracy" zwiększyłam do 25 s przy czasie "odpoczynku" 55 s. Myślę, że za jakiś czas dodam 12. powtórzenie i znów wydłużę czas "pracy" kosztem "odpoczynku".
Teraz trening trwa 22 minuty, ale z rowerka zsiadam mokra.
Dziś zmieniłam też muzykę do rowerka. Dotychczas był Rammstein, dziś - 666 paradoxx. Doskonała łupanka do takiej jazdy!
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez E-Day » lutego 19th, 2014, 9:17 pm

Dalej ćwiczę HIIT. W dalszym ciągu 25 s "pracy" na 55 s "odpoczynku", ale bez większych problemów wytrzymuję 12 powtórzeń.
Wydaje mi się, że szybciej wracam do siebie po treningu. Odczucie mdłości szybko znika, zmęczenie też. Ale wciąż ostatnie 5 s w każdym interwale "pracy" dłuży się szalenie, zwłaszcza, że mięśnie nóg wtedy już zaczynają boleć.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez E-Day » marca 3rd, 2014, 6:18 pm

Zwiększyłam obciążenie: dalej jest 12 powtórzeń, ale na 30 s "pracy" przypada 50 s "odpoczynku". Czas przy takim treningu mija mi niepostrzeżenie. Po ćwiczeniach niby w ciągu 5 minut tętno i oddech wraca normalne, ale pot nadal spływa strużkami.
Wydaje mi się, że forma mi się poprawiła - kiedy pierwszy raz ćwiczyłam, udało mi się wytrzymać chyba tylko 5 interwałów 15 / 60 . Ale tak naprawdę ocenię efekt ćwiczeń, kiedy wreszcie wrócę do wagi 64 - 65 kg - w mojej ocenie bezpieczną dla moich stawów - i wrócę do biegania.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez fariba » marca 12th, 2014, 11:12 am

E-Day napisał(a):
Rozgrzewka: 4 min (intensywność 50-60%)
Praca: 30 sek (intensywność 95-100%)
Odpoczynek: 15 sek (intensywność 50-60%)
Liczba interwałów (sekwencji: praca, odpoczynek): 26
Studzenie: 4 min (intensywność 50-60%)

i nie pogubisz sie w pilnowaniu tych sekund ,,,rozumiem ,ze 26 razy trzeba tak ?
ja chyba jestem za gruba :brr:
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez E-Day » marca 12th, 2014, 2:54 pm

Faribko, nie wiem, czy w tym wcieleniu dobiję do 26 powtórzeń. Teraz ćwiczę 12 powtórzeń 30 s pracy / 50 s odpoczynku.
Odmierzanie czasu jest proste, bo mój rowerek stacjonarny ma zegar, a przy układzie 30/50 zapamiętanie, w której minucie mam "pracować" jest łatwe.

W każdym razie, kiedy będę gotowa na zwiększenie obciążenia, wyfłużę "pracę" do 40 s kosztem "odpoczynku", który trwać będzie również 40 s.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez fariba » marca 12th, 2014, 7:47 pm

ok dzieki za odpowiedz :ok:
tak sie zastanawiam czy to dla mnie ,czy nie jestem za gruba ? :think:
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: HIIT - hit czy kit?

Postprzez todarek12 » stycznia 26th, 2021, 10:59 am

Sądzę, że rozwiązaniem mogą być taśmy polipropylenowe. Są bardzo tanie i łatwo dostępne. Ich najważniejsze zalety to elastyczność i trwałość.
todarek12
 
Posty: 5
Dołączył(a): stycznia 26th, 2021, 10:50 am



Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sport, sport, SPORT..!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

cron