• Reklama

Zasady diety

Jeśli nie DD, jeśli nie MM, jeśli nie ŻPM, to może Slimming World?

Zasady diety

Postprzez fariba » lipca 30th, 2012, 9:15 am

Nie moge skopiowac szczegolowych informacji na temat tej diety ,bo wychodzi blad na forum,a pisac sama z siebie nie dam rady ,jest tego za duzo. ;)
Moge przeslac zainteresowanym info na maila,prosze podawac na pw ,to porozsylam,albo do pani admin i ona moze jakos to wklei na forum,ja niestety nie umiem :dknw:
A tu link do bloga dziewczyny ,ktora pisze o tej diecie po polsku
- http://slimmingworldpopolsku.blogspot.c ... world.html
Powiem Wam,ze dieta jest bardzo prosta,a mozna jesc na niej wszystko,tylko bardzo chudo,ale warzywa ,owoce,makarony ,ryz ,kasze wszystko jest dozwolone . :)
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Zasady diety

Postprzez fariba » lipca 30th, 2012, 9:30 am

Powiem Wam moje przykladowe menu
jogurt fat free truskawkowy z 35 gr platkow plus wkrojony w to maly banan ,kawa z mlekiem 0%.

Na drugie sniadanie bede jadla omlet z szynka ,pomidorkiem ,cebulka,taki przeglad lodowki .
Obiad napewno grilowana piers z kurczaka,ala szaszlyk z surowka :salata lodowa,pomidor,ogorek,cebula,vinegar (mozna do tego np ryz lub ziemniak pieczony lub z wody)ale ja lubie tylko z surowka.
Na kolacje zrobie paste ,moze z tunczykiem :think:

Miedzy czasie moge zjesc od 5-15 sinsow,tzn sa to grzeszki ,np jakies slodycze,lody ,lub sery,czipsy itd...Min 5 sinsow trzeba zjesc,zeby chudnac

zmoderowano
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Zasady diety

Postprzez fariba » lipca 30th, 2012, 11:08 am

a tu moj omlet,wlasnie spalaszowalam :udusilam cebulke z pomidorem i szynka wloska z Sokolowa,zalam 3 jajkami
Obrazek
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Zasady diety

Postprzez Becia » lipca 30th, 2012, 11:16 am

i jakieś warzywa jeszcze do tego dojadłaś? albo owoc? :think:
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Re: Zasady diety

Postprzez pilateska » lipca 30th, 2012, 5:35 pm

fariba a którym planem idziesz?
6 lat po Diecie Dukana Obrazek
od września 2017 - 2xME
Avatar użytkownika
pilateska

BANITA SICZOWY
 
Posty: 30430
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 11:54 am

Re: Zasady diety

Postprzez fariba » lipca 30th, 2012, 5:43 pm

pilateska napisał(a):fariba a którym planem idziesz?

ide exstra easy,ale zastanawiam,sie,nad oryginalnym,zreszta na SW mozna codziennie
zmieniac plan :tak:
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Zasady diety

Postprzez fariba » lipca 30th, 2012, 6:46 pm

Moj obiad grilowana piers ala szaszlyk,sorowka :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Zasady diety

Postprzez E-Day » lipca 31st, 2012, 8:22 am

To było zaskoczenie - Slimming World jest bliżej do, dajmy na to, Avonu, niż do typowego programu dietetycznego.
Slimmimg World jest organizacją powstałą w 1969 roku z siedzibą w Alfreton, Derbyshire, UK. Założycielką jest aktualna prezeska, Margaret Miles-Bramwell. Organizacja składa się z grup, na czele których stoją konsultanci. Konsultanci są samozatrudnieni, jeśli to kogoś interesuje. Wiki podaje, że przez te grupy w ciągu ostatnich 40 lat przewinęło się ponad pięć milionów osób, a konsultantów jest 3000!
Tu wklejam pochodzące z Wiki logo tej organizacji:
Obrazek
Członkowie Slimming World odchudzają się poprzez stosowanie kombinacji planu dietetycznego "Food Optimizing", umiarkowaną aktywność fizyczną opartą na programie "Body Magic" oraz uczestnictwo w grupach wsparcia, w ramach których dzielą się doświadczeniami z innymi odchudzającymi się, dzięki czemu łatwiej zmienić swoje nawyki.
Członkowie grupy są ważeni (RAZEM!), a zmiany sumarycznej masy ciał uczestników są prezentowane w ramach danej grupy. Dokładna masa ciała konkretnych osób nie jest ujawniana reszcie grupy. Podczas godzinnej sesji członkowie grupy opowiadają o doświadczeniach upływającego tygodnia, dyskutują o swoich spadkach i górkach, dzielą się pomysłami na strategie odchudzania na kolejny tydzień (zarówno przepisami kulinarnymi, jak i metodami radzenia sobie ze słabnącą motywacją). Te sesje nazywają terapią "IMAGE" (Individual Motivation And Group Experience).

Co ciekawe, przyszłe mamy również mogą kontrolować swoją masę ciała podczas ciąży, ale i później, podczas karmienia piersią. Tu wymagana jest jednak zgoda położnej (u nas - lekarza, jako że ciąże w Polsce prowadzą raczej lekarze niż położne).

Program "Food Optimising"
Dieta "Food Optimising" ma stanowić "elastyczny, skuteczny, liberalny sposób na zdrowe odżywianie się". Nie trzeba liczyć kalorii, w niewielkim stopniu trzeba ważyć czy odmierzać produkty. Podobno zasady diety oparto na naukowych zasadach. Je się do syta, a podczas komponowania posiłków zwraca się uwagę na ich "gęstość energetyczną" (przyp. E-D: spotkałam się kiedyś z tym sformułowaniem. Jest proste i intuicyjne: czekolada ma wyższą "gęstość energetyczną" niż surowa marchewka, więc aby się najeść i nie utyć, trzeba wybierać posiłki, gdzie energia jest mniej skoncentrowana, ma "niższą gęstość".).
W ten sposób odchudzający się mogą się najadać do syta produktami, które są odżywcze i równocześnie mają niską "gęstość energetyczną". Produkty o wyższej "gęstości energetycznej" są limitowane. Niepowtarzalną cechą tej diety jest zezwolenie na wybór nieograniczonej liczby produktów z listy "produktów w pełni dozwolonych" (Free Foods), które można jeść do woli.
Aby umożliwić złożenie zrównoważonej diety, dozwolone są dzienne porcje "zdrowych dodatków" (Healthy extras). Zdrowymi dodatkami są: chleb, produkty zbożowe, ser i mleko. I wreszcie, do diety można dodawać kontrolowane porcje wysokokalorycznych produktów, takich jak chrupki (czipsy?), wino, czekolada i kiełbasa. W diecie Food Optimising te porcje wysokokalorycznych produktów są zwane "syns". Większość dorosłych może dołączać do codziennej diety od 5 do 15 "synsów".

Dietę Food Optimising można prowadzić na podstawie jednego z kilku różnych planów:
- Extra Easy plan ("bardzo łatwy") - lista "Free Foods" zawiera większość owoców i warzyw, ryby, chude mięso i drób, jaja, razowy makaron, ziemniaki, ziarna i fasole (E-D: strączkowe ogółem, tak chyba lepiej przetłumaczyć). Lista "Healthy Extras" zawiera chleb, produkty zbożowe, ser i mleko.
- Original plan ("oryginalny")- lista "Free Foods" zawiera większość owoców i warzyw, ryby, chude mięso i drób, jaja. Lista "Healthy Extras" zawiera chleb, produkty zbożowe, ser i mleko, a także produkty węglowodanowe, takie jak razowy makaron, ziemniaki, ziarna i strączkowe.
- Green plan ("zielony") - lista "Free Foods" zawiera większość owoców i warzyw, makaron, ryż, ziemniaki, ziarna i jaja. Lista "Healthy Extras" zawiera chleb, produkty zbożowe, ser, mleko, orzechy i nasiona, oraz produkty białkowe, takie jak chude mięso, drób i ryby.

Program "Body Magic"
SM zachęca swoich członków, aby wprowadzali aktywność fizyczną do swojego codziennego życia. Zasada polega na stopniowym wprowadzaniu ruchu - najpierw może to być wysiadanie z autobusu o jeden przystanek wcześniej parę razy w tygodniu albo przejście się schodami zamiast jazdy windą. Chodzi o to, aby znaleźć taki rodzaj aktywności fizycznej, który można połączyć ze swoim codziennym życiem. Członkowie otrzymują nagrody - "brązowe", "srebrne", "złote" i "platynowe" nagrody Body Magic. Platynową nagrodę otrzymują osoby, które regularnie ćwiczą pięć razy w tygodniu po pół godziny.


Przy opracowywaniu tekstu korzystałam z Wikipedii, tłumaczyłam sama. Zezwalam na kopiowanie i udostępnianie tego materiału, proszę tylko o podawanie źródeł. Zaznaczam, że nie jest to wierne tłumaczenie "od kropki do kropki", choć starałam się zachować wierność treści.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Zasady diety

Postprzez E-Day » lipca 31st, 2012, 9:59 am

Jak ułożyć sobie dietę Food Optimising?
Do dyspozycji mamy kilka list produktów. Lista "Free Foods" składa się z podlisty "Superfree Foods", którą stosuje się dla KAŻDEGO planu i list "Free Foods", jedna przynależy do planu "zielonego", druga - do planu "oryginalnego". W zależności od planu trzeba też dobrać odpowiednią listę "Healthy Extras".
Lista "Syns" jest jedna, wspólna dla wszystkich trzech planów.

Co jest piękne, i mnie osobiście się bardzo podoba, to dowolność w wyborze planu. Dziś możesz jeść "extra easy", jutro "zielonym", a w niedzielę "czerwonym" planem... innymi słowy, łatwo można uniknąć monotonii. Można też cały czas podążać zgodnie z jednym planem - jak komu serce dyktuje.

Krok 1. Wybierz produkty z listy Free Foods
Slimming World opracował szczegółową listę produktów, które można jeść w nieograniczonej ilości. Świeże owoce i większość warzyw znalazła się na liście Superfree Foods, ponieważ są niskokaloryczne. Listy Free Foods zawierają chude mięso, drób, ryby, ziemniaki, ryż, makaron, ziarna, strączkowe, warzywa skrobiowe, jaja, odtłuszczone produkty mleczne, Quorn (to są produkty otrzymywane z grzybni linii hodowlanej grzyba Fusarium venenatum - jedzenie wysokobiałkowe, niskotłuszczowe) i tofu. W zależności od wybranego planu na dany dzień, wybieramy również produkty z odpowiedniej listy Free Foods: jest więc lista Free Foods dla planu Extra Easy, dla planu Green (niekiedy plan ten jest zwany Green Day, Zielony Dzień) i dla planu Original (zwany Red Day, czyli Czerwony Dzień).

Krok 2. Wybierz zdrowe dodatki z Healthy Extras
Dodatkowo, poza produktami z list Superfree i Free Foods, dozwolone są codziennie zdrowe dodatki z listy Healthy Extras. Dla różnych planów (Extra Easy, Green lub Original) listy Health Extras się różnią

Krok 3. Wybierz Synsy
Słowo "Syns" jest skrótem słowa synergia (dygresja E-D: nie wiedzieć czemu, ja skojarzyłam z "sins", czyli z grzeszkami... 15 grzeszków dziennie, fajna dieta, nie?? Koniec dygresji). Slimming World uważa, że istnieje synergia (współdziałanie) pomiędzy trzema częściami składowymi danego planu. Produkty z list Free Foods, Healthy Extras i Syns uzupełniają się wzajemnie, dzięki czemu plan Food Optimising efektywnie wspomaga utratę masy ciała. Wiele z produktów na liście Syns znajduje się również na listach Healthy Extras - to po to, aby można było zjeść danego produktu więcej, jeśli ktoś ma akurat ochotę na nieco więcej.

Ten post oparłam na TEJ stronie. Tłumaczenie jest moje. I ponownie, nie mam nic przeciwko kopiowaniu tego tekstu, tu jednak z pewnym obostrzeniem: z przyczyn formalnych tekst można kopiować i wykorzystywać tylko do celów PRYWATNYCH. Komercyjnie nie wolno, bez dyskusji.
Nie biorę odpowiedzialności za ewentualne niewłaściwe wykorzystanie tego tekstu.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Zasady diety

Postprzez fariba » lipca 31st, 2012, 10:36 am

Ile syns ma dany produkt ,mozna znlesc na google ,np zanalazlam taka stronke ,niestetywszystko po angielsku ,ale mysle,ze nazwy jourtow sa podobne ,moze ktos cos znajdzie dla siebie ciekawego
http://www.minimins.com/syn-values/5153 ... -list.html
Ja w tej chwili stosuje plan ekstra latwy .
tzn do woli moge jesc ryby ,chude miesa , jajka,warzywa ,owoce ,ryz ,makaron,ziemniaki,slodzik nie wiecej niz 2 kcal,napoje slodzone, slodzikiem,kawa ,herbata
Wszystko mozna smazyc na oleju w sprayu 1 kcal ,dozwolona jest z dodatkow oliwa z oliwek 1 lyzka na cztery osoby.
Na talerzu musi byc zawsze 1/3 warzyw ,porcja ugotowanego lub upieczonego,miesa lub ryby ,do tego ziemniaki z wody lub pieczone ,jezeli polane to tylko sosem wlasnym z miesa,ryz lub makaron .
Rano przewaznie jem platki zbozowe 39 gr z jogurtem fat free owocowym ,activia odtluszczona ma syns free i do tego wkrajam banana lub truskawki .
Albo jem 2 kromki chleba pelnoziarnistego z szynka i warzywami,lub z jajkiem ,lub z tynczykiem z majonezem (lyzka majonezu light ma 0,5 syns )plus kawa z mlekiem 0%
Dzienna ilosc mleka jest ograniczona ,jezeli dobrze pamietam to 350 ml mleka 0%,jezeli chcemy wiecej to musimy juz to mleko przeliczyc na synsy .
A obiady i kolacje to juz kombinuje z produktow dozwolonych .
Czesto na kolacje jem makaron( ja uzywam pelnoziarnisty)ale moze byc z maki bialej z jogurtem owocowym fat free plus
truskawki lub jagody .
Z grzeszkow do kawy lubie zjesc batona z musli (okolo 3 synsy) lub ciasteczka owasiane paczuszka 50 gr ( 3 syns )
Dzienna ilosc syns to 5-15 ,trzeba zjesc minimum 5 ,syns to nie tylko slodycze np sushi ,ktore bardzo lubie ,okolo 6 sztuk ma
1,5 syns .
A propo nie wiem czy sa w PL yogurty Muller light,jezeli tak to sa syns free w wszystkich planach .
Te batony musli jem bo jeden ma 3 synsy,sa rozne smaki

Obrazek
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Następna strona

Powrót do Slimmimg World

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość