• Reklama

Pulpeciki Cevapcici

Faza ataku

Pulpeciki Cevapcici

Postprzez EmKa » czerwca 30th, 2011, 2:07 pm

Wymyśliłam dukanową wersję bałkańskiej potrawy pod nazwą "Cevapcici".
Wyszło przepyszne, więc dzielę się z Wami przepisem.

Potrzebujemy:
Obrazek Mielone mięso z kurczaka około 0,5-0,6 kg (podwójna, duża pierś z kurczaka) lub mięso z indyka
Ja zmieliłam samodzielnie. Przynajmniej wiem, co jem.
Obrazek Przyprawa do "Cevapcici" firmy Kotanyi
W składzie: Papryka, sól jodowana, cebula suszona, czosnek, pieprz Cayenne, pieprz.
Obrazek
Obrazek 2 jajka
Obrazek dwie płaskie łyżki otrębów owsianych
Obrazek dużo posiekanej drobno natki pietruszki (może też być suszona)


Mięso wyrabiamy z jajkami, otrębami, pietruszką oraz całym opakowaniem przyprawy do "Cevapcici". Nie daję już soli i pieprzu, bo są w składzie. Formujemy dość duże kulki, kładziemy na papier do pieczenia i wkładamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni, funkcja termoobieg. Pieczemy do zbrązowienia. Około 40 min. Podajemy z sosem czosnkowym. Pulpeciki wychodzą chrupkie z wierzchu i mięciutkie wewnątrz. Jadłam je rękoma, maczając w sosie.
PS Jeżeli ktoś nie chce kształtu kulek, może nadziać mięso na patyczki szaszłykowe.

Ja piekłam w piekarniku halogenowym, ale błędem było to, że nie położyłam folii lub papieru i pulpeciki lekko przywarły do kratek.
Zdjęcie przed pieczeniem:
Obrazek
i gotowe już danie:
Obrazek

Obrazek
EmKa

BYWALEC
 
Posty: 293
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 7:15 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Zarcia » czerwca 30th, 2011, 2:16 pm

O, robiłam niedawno, tyle że bez otrębów - byłam zachwycona, polecam ;)
Świetna alternatywa do klopsów :)
Co do kształtu - ja robiłam wałeczki, takie kiełbaski jakby.
I normalnie smazyłam na teflonie.

Co do przyprawy - wypróbowałam też z gyrosową - i o wiele bardziej mi smakowało - ale to rzecz gustu.

Wspaniale takie cevapcici smakuja tez z grilla - na ostatnim na działce wszyscy rzucali się na nie w pierwszej kolejności ;)
Tyle że maz robił je wtedy bez jajek. ;)
8 czerwiec 2010 - 25 wrzesień 2010 faza I i II
26.09 - 11.02 Faza III
Od 1 sierpnia 2011 dochudzanie
Mikołaj 2011 - powrót na IV

Ciągle nad Szóstką... :think:
Avatar użytkownika
Zarcia

MODERATOR
 
Posty: 36582
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:25 pm

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez fariba » lipca 18th, 2011, 10:41 pm

Dzieki za pomysl,jutro zrobie,zaczynam P,przepis jak znalazl.
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:21 am

With Webroot Geek Squad antivirus, you can protect gadgets from malware and other harmful viruses. You can download, install Webroot Geek antivirus through webroot antivirus with keycode for activation With Webroot Geek Squad antivirus, you can protect gadgets from malware and other harmful viruses. Find my webroot account , install Webroot Geek antivirus throug www.webroot.com/geeksquaddownload with webroot keycode.download webroot with key code, Webroot is quick and easy to download, install, and run. Plus, updates are automatic so you always have the most current protection.you may now visit our site.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:22 am

To activate the www.webroot.com/safe , you need to redeem your webroot product key which you will find in your registered mail ID. Through webroot geek squad download you can download, webroot.com/safe . create a webroot safe account to manage webroot key code and install webroot on new computer key subscription.webroot is a simply used software,install extreme digital security at webroot.com/safe or at ,click here to download webroot safe.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:22 am

You can download webroot.com/install with key code here. With Webrot's product you will be able to completely protect yourself online and offline.To activate the webroot safe , you need to redeem your webroot.com/safe with product key which you will find in your registered mail ID. Through webroot geek squad download you can download, install webroot . create a webroot safe account to manage webroot key code and windows 10 install webroot with key code on new computer key subscription.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:25 am

Through Webroot Secure Anywhere, You can protect your computer, pc, and other devices from malware, virus, spyware, etc. You can download webroot.com/safe activation code , Find my webroot account with key code. After it, you have to follow the process of www.webroot.com/safe keycode activation.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:30 am

Setup, download,reinstall, enter and activate your norton product key to norton setup product key your account . norton.com/setup will provide you step-by-step guide for downloading and installation.Present norton in your pc norton.com/setup, click here for more details.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:34 am

Norton internet security is widely used antivirus www.norton.com/setup p provides the easiest to use and most intutive protection for your computer and your mobiles .follow the complete process by installing and downloading norton setup product key .Install it and forget about viruses,spyware,root-kits, hackers.visit : norton setup with product key for more details.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Pulpeciki Cevapcici

Postprzez Mahi01 » września 26th, 2020, 10:35 am

Norton internet security is widely used antivirus norton.com/setup enter product key provides the easiest to use and most intutive protection for your computer and your mobiles .follow the complete process by install norton setup .Install it and forget about viruses,spyware,root-kits, hackers.visit : download norton setup for more details.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Następna strona

Powrót do Przepisy dla I fazy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron