• Reklama

żylaki

czyli co zrobić, aby się nie zepsuło!

żylaki

Postprzez barber » lipca 22nd, 2011, 7:01 am

Dziewczyny ratujcie - zeszczuplały mi uda i łydki i w trzech miejscach pojawiły się żylaki oraz sine wybroczyny przy kostkach. Jak temu zaradzić? Akurat nie znam nikogo co miał takie problemy i nie mam kogo podpytać :help: :help: :help: :help:
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: żylaki

Postprzez Lolinka » lipca 22nd, 2011, 8:40 am

Witaj barber ;)
Z tego co się orientuje (pół mojej rodziny ma żylaki), żylaki same nie znikną, są jakieś zabiegi, operacyjnie można ich sie pozbyć. Samemu jedyne to można zawalczyć, aby się nie powiększały - kuracja farmakologiczna, noszenie jakiś dziwnych obcisłych rajstop, opasek, masaże, płaskie buty.
Tak jest teraz:
Obrazek
Dieta MŻ + Dukan
Obrazek
Lolinka

AKTYWNY
 
Posty: 178
Dołączył(a): lipca 20th, 2011, 11:41 am

Re: żylaki

Postprzez Ruda2108 » lipca 22nd, 2011, 9:06 am

ja bym poszła do lekarza ...
:kawa:
Avatar użytkownika
Ruda2108

DUMA SICZY
 
Posty: 28441
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 6:35 am

Re: żylaki

Postprzez E-Day » lipca 22nd, 2011, 4:58 pm

Do lekarza na pewno... w przypadku mniejszych zmian, wcześniejszych etapów niż wykształcenie się klasycznych żylaków, mogą pomóc preparaty z wyciągiem kasztanowca. Natomiast dobrze byłoby, aby lekarz określił, co spowodowało takie zmiany.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: żylaki

Postprzez barber » lipca 23rd, 2011, 8:17 pm

E-D ja wiem co spowodowało zmiany - waga i praca stojąca. One nie są na łydkach tylko koło kolana. Przedtem nie było ich widać, albo w niewielkim stopniu, teraz jak mi zeszczuplały łydki i uda to się objawiły w całej "krasie". Nie bolą i nie przeszkadzają specjalnie ale szpecą. Umiejscowiły się tak że tylko pończocha je przytrzyma, podkolanówka jest za krótka. Do naczyniowca się nie dostałam z rozdzielnika a prywatnie pójdę jak mi zaczną dolegać. Ogólny lekarz polecił mi lioton1000 do smarowania ale chciała bym coś na wzmocnienie naczyń tylko nie wiem co :dknw: :dknw: :dknw: :dknw:
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: żylaki

Postprzez E-Day » lipca 24th, 2011, 12:04 pm

Wyciągi z kasztanowca są niezłe.
Ale to, że Ci żylaki nie dolegają, to wcale nie znaczy, że są niegroźne. Często na skutek uszkodzeń ścian naczyń dochodzi do uszkodzenia komórek odpowiedzialnych za wrażenie bólu. Więc nawet jeśli teraz nie odczuwasz dolegliwości, a żylaki "tylko" przeszkadzają Ci ze względów estetycznych, to lepiej iść do naczyniowca, nawet i prywatnie.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: żylaki

Postprzez barber » lipca 25th, 2011, 6:46 am

Ok, tak zrobię. JAK JA NIE CIERPIĘ CHODZIĆ PO LEKARZACH Obrazek
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: żylaki

Postprzez E-Day » lipca 25th, 2011, 10:09 am

Barber, ja też nienawidzę "bycia pacjentem" i unikam tego jak się da... ale nie ma sensu czekać na stan, w którym tylko chirurgiczna interwencja Ci pomoże. Na co Ci te kwiaty?... Lepiej iść wcześniej, może uda się załatwić te żylaki łatwiej i prościej...
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: żylaki

Postprzez barber » lipca 25th, 2011, 12:00 pm

Wiesz jak jest - na NFZ to się nie doczekam, dwa razy startowałam ze skierowaniem i nie załapałam się, bo już nie było wolnych terminów, a prywatnie przyjmą mnie od kopa tylko szlag mnie trafia że muszę płacić za coś za co już zapłaciłam :evil!: :evil!: :evil!: :evil!: Ale co będę Ci pisać, na pewno znasz z autopsji :kill: :kill: :kill: :kill:
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: żylaki

Postprzez pauwalagapaw » kwietnia 27th, 2012, 12:31 pm

Ja właśnie dzwoniłam do jednej z poradni chirurgii naczyniowej, podobno dobrzy lekarze tam są, ale terminy dopiero na lipiec/sierpień :wall:
Prywatnie nie mam kasy...
Podzwonię dalej :roll:
Avatar użytkownika
pauwalagapaw

BANITA SICZOWY
 
Posty: 12060
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 8:56 am

Następna strona

Powrót do Szlachetne zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron