• Reklama

APTECZKA NA URLOP......

czyli co zrobić, aby się nie zepsuło!

APTECZKA NA URLOP......

Postprzez anqa » sierpnia 20th, 2012, 12:27 am

Zdaję sobie sprawę, ze wiele z nas już tegoroczny urlop wakacyjny ma za sobą, ale postanowiłam, ze jednak założę ten wątek, bo może komuś się jeszcze przyda......Poprosiła mnie nasza Szefowa trochę wcześniej, ale z racji tego, iż nie miałam dostępu do neta i miałam troszkę innych problemów, zabieram się dopiero teraz.....Postaram się coś skrobnąć sama od siebie i posiłkując sie radami fachowców, gł. lek. med. Grzegorza Borsterna.....a wiec zaczynam....
Wiadomo, że każdy wyjazd niezależnie od tego gdzie sie wybieramy może dostarczyć nam przyjemności, ale czasem los szykuje dla nas nieplanowane atrakcje, tj.urazy,zaburzenia trawienia czy skok temp ciała.....
Dla mnie apteczka stanowi niemal najważniejszą część bagażu, który ze sobą zabieram.Nieważne jest dla mnie czy jadę daleko czy blisko- zawsze staram sie"coś" mieć, a co, to wszystko zależy dokąd sie wybieram i staram sie wówczas dostosować zawartość mojej apteczki do wyprawy i zagrożeń, jakie mogą na mnie i moich towarzyszy czyhać....
Jako osoba, która choruje na przewlekłe schorzenia, zawsze zabieram ze sobą leki, które przyjmuję na stałe.

Taki podstawowy zestaw powinien zawierać:
- środki opatrunkowe, do których zaliczamy: bandaż, plastry zwykłe, plastry z opatrunkami, wodę utlenioną, ewent jodynę czy inny środek odkażający ( obecnie mozna kupić: Octanisept, Kodan...)
-leki działające objawowo: p/ gorączkowe, p/ bólowe,rozkurczowe, od bólu gardła i ewent jakieś specyfiki na przeziębienie
-leki p/ biegunkowe ( Smecta, węgiel, priobiotyki- choć te ostatnie najczęściej wymagają lodówki)
-jakieś żele na stłuczenia ( np. Altacet)
- zalecany jest zestaw ułatwiający usunięcie kleszcza i preparaty odstraszające owady
- preparaty chroniące przed nadmiernym słońcem
- leki p/ alergiczne ( np. zwykłe wapno, Alertec, Zyrtec)- pomocne po użądleniach lub kontakcie z innymi alergenami
- leki p/ chorobie lokomocyjnej
- drobny sprzęt: nożyczki, rękawiczki jednorazowe, opaska uciskowa, ustnik do sztucznego oddychania
- super jak mamy dostępną folię termiczną, która jest bardzo przydatna, by kogoś zabezpieczyć przed nadmiernym wyziębieniem bądź przegrzaniem- wszystko zależy od strony, którą przykryjemy potencjalnego poszkodowanego.
- częstą dolegliwością urlopową jest ból pęcherza moczowego, aby sobie pomóc warto mieć ze sobą: leki odkażające układ moczowy, np. Furagin, Furoxin, Urinal, żurawinę
URLOP W GÓRACH:
- dodatkow chusta trójkątna- robimy z niej temblak na rękę
-latarka, nie tylko, by oświetlić drogę, ale również, by dawać znaki, gdy zbładzimy czy potrzebujemy pomocy
-koniecznie folia termiczna- pogoda zmienia sie w górach gwałtownie i w razie potrzeby możemy się ogrzać lub ochronić przed przegrzaniem
- reszta j/w

URLOP W TROPIKACH:
-żele odkażające do rąk bez użycia wody- dostępne w aptece i np. w Rossmanie....
-leki osłaniające i dbające o florę bakteryjną przewodu pokarmowego- priobiotyki, np Lakcid, Dicoflor, Trilac
-leki p/ biegunce - Smecta, Loperamid
-kremy z bardzo wysokimi filtrami
- praparaty łagodzące skutki oparzeń słonecznych: najlepszy jak dla mnie Argosulfan, ale nie wiem czy nie jest tylko na receptę i UWAGA: na zawsze brudzi ubrania, więc decydując sie załóżcie jakieś ciuchy, których nie będzie Wam szkoda....,Panthenol, Fenistil
- no i pamiętajmy o szczepieniach

URLOP SPEDZANY NA ROWERZE:
- do podstawowej apteczki warto dorzucić coś na obtarcia i odparzenia, np Alantan
- maści p/bólowe i p/zapalne, np. Ketonal,

URLOP NA WODZIE, NP W KAJAKU:
-jeśli jest to spływ to apteczka zawsze w ostatnim kajaku- zawsze wadomo gdzie jej szukać
- odpowiednio zapakowane, by nie przemokły
- wskazane krople do oczu, tzw. sztuczne łzy- łagodzą skutki nasłonecznienia oczu

Myśle, że warto pamiętać, by zabrać ze sobą apteczkę wyjeżdżając na urlop, by absolutnie zadna przypadłość nie zepsuła nam wypoczynku. Choroby niestety nie mają wakacji..... :no:
Mam nadzieję, ze w miarę czytelnie i wyczerpująco napisałam co trzeba....a zatem pozostaje mi życzyć udanego wypoczynku..... :sun:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez Ally » sierpnia 20th, 2012, 7:39 am

dobra robota :ok:
"Lepiej żeby mnie nienawidzili, takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

***start: 95 kg ***cel: 65 kg ***IV faza od 18.11.2011***
Avatar użytkownika
Ally

BANITA SICZOWY
 
Posty: 13998
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez Becia » sierpnia 20th, 2012, 9:12 am

Świetne informacje :tak:

Ja z produktów odkażających polecam gaziki do dezynfekcji.
Dla mnie są super, poleciła mi pielęgniarka. :tak:
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez mary74 » sierpnia 20th, 2012, 9:25 am

NAJWAŻNIEJSZE

NIE ZAPOMNIEĆ WZIĄĆ ZE SOBĄ LEKÓW , KTÓRE ZAŻYWAMY STALE NP. wziewne przy astmie, na nadciśnienie, cukrzycę itp.
Avatar użytkownika
mary74

BANITA
 
Posty: 1895
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:55 am

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez anqa » sierpnia 20th, 2012, 9:29 am

Becia napisał(a):Świetne informacje :tak:

Ja z produktów odkażających polecam gaziki do dezynfekcji.
Dla mnie są super, poleciła mi pielęgniarka. :tak:

też są świetne...... :tak:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez anqa » sierpnia 20th, 2012, 9:29 am

Ally napisał(a):dobra robota :ok:

:rose:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez anqa » sierpnia 20th, 2012, 9:29 am

mary74 napisał(a):NAJWAŻNIEJSZE

NIE ZAPOMNIEĆ WZIĄĆ ZE SOBĄ LEKÓW , KTÓRE ZAŻYWAMY STALE NP. wziewne przy astmie, na nadciśnienie, cukrzycę itp.

napisałam o tym Mary...... :haha:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez mary74 » sierpnia 20th, 2012, 9:39 am

Na biegunkę to ja bardzo polecam węgiel - CARBO MEDICINALIS ale jednorazowo trzeba zjeść całe -20tabletek opakowanie.
Avatar użytkownika
mary74

BANITA
 
Posty: 1895
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:55 am

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez mary74 » sierpnia 20th, 2012, 9:40 am

anqa napisał(a):
mary74 napisał(a):NAJWAŻNIEJSZE

NIE ZAPOMNIEĆ WZIĄĆ ZE SOBĄ LEKÓW , KTÓRE ZAŻYWAMY STALE NP. wziewne przy astmie, na nadciśnienie, cukrzycę itp.

napisałam o tym Mary...... :haha:

Takim drobnym druczkiem, ze mi to umknęło :lol: a to trzeba jednak podkreślić.
Avatar użytkownika
mary74

BANITA
 
Posty: 1895
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:55 am

Re: APTECZKA NA URLOP......

Postprzez Jim » sierpnia 20th, 2012, 9:42 am

Mój mąż ma astmę i mimo, że leki przyjmuje tylko od marca do czerwca, na wyjazdy zabieramy je bez względu na porę roku - na wszelki wypadek.
STAN: stabilny
od 1.07.2011 na czwartej fazie


kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach
przysłowie chińskie
Jim

BANITA SICZOWY
 
Posty: 6790
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:27 pm

Następna strona

Powrót do Szlachetne zdrowie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości