• Reklama

Damska kosmetyczka

Kiedy już zeszczuplejemy, chciałybyśmy jeszcze to i owo poprawić. Tu piszemy, w jaki sposób sobie z tym poradzić.

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Becia » lutego 25th, 2013, 10:18 am

Ja jednak od vichy wolę la-rocha ;)
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez anqa » lutego 25th, 2013, 10:29 am

Becia napisał(a):Ja jednak od vichy wolę la-rocha ;)

też bardzo lubię.....jet świetny..... :tak: :ok:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Becia » lutego 25th, 2013, 10:31 am

Szczególnie do wrażliwej skóry świetnie się sprawdza. :tak:
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez anqa » lutego 25th, 2013, 10:32 am

Becia napisał(a):Szczególnie do wrażliwej skóry świetnie się sprawdza. :tak:

teraz jak napisałaś to ja nie vichy, a właśnie La- Roche miałam......zaćmienie czy co? :scared: :lol:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Jim » lutego 25th, 2013, 1:23 pm

Mnie bardzo odpowiada woda micelarne rosakalm, ostatnio jest nawet dostępna w Rossmanie, choć nie wiem ile tam kosztuje, jak kupowałam przez internet za około 60 zł, to duzo, ale jest jej 500ml.
jest fantastyczna dla alergików w sezonie pylenia, przetarcie oczu daje prawdziwa ulgą.
Obrazek

Próbowałam różnych rzeczy, ale mam chyba wyjątkowo wrażliwe oczy i okolice w okół nich. Wydaje mi się, że wodę z la roche tez próbowałam, ale nie jestem już pewna :think:
STAN: stabilny
od 1.07.2011 na czwartej fazie


kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach
przysłowie chińskie
Jim

BANITA SICZOWY
 
Posty: 6790
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:27 pm

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez anqa » lutego 25th, 2013, 1:26 pm

Jimku moje gały też bardzo wrażliwe, nawet potrzeć ręką jak zaswędzą nie mogę, bo później pieką, bolą .....masakra. Dzieje się tak od czasu kiedy miałam je operowane.....La- Rche mi przynosił ukojenie......nie mogę stosować wielu kosmnetyków w ogóle, bo jakiś wrażliwiec jestem.....o kremach to już nie wspomnę..... :down:
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Anyanka » maja 12th, 2013, 8:10 pm

Odkopuję temat, bo czytałam tu o problemie z wysuszonymi na wiór dłońmi, chyba Gosia o tym pisała. Zainteresowałam się bliżej kosmetykami z Oriflame zupełnie z przypadku, bo miałam własnie podobny problem. Po zimie (odśnieżanie bez rękawiczek, jazda w samochodzie, który potrzebuje ZA DUŻO czasu, żeby się nagrzać i ogólne zaniedbanie pod względem nawilżania), moje dłonie wyglądały jak, nie przymierzając i nikogo nie obrażając, dłonie robotnika. Dostałam pewnego dnia propozycję na FB od znajomej znajomej, że poszukuje osób do przetestowania zabiegu na dłonie. I tak oto trafiłam na spotkanie, mające na celu wciągnąć mnie do Ori. Z początku bardzo sceptyczna, bo nigdy mi się nie chciało oglądać katalogów (ani z Ori, ani z AVONu, zawsze robiłam to na odczepnego), poszłam bo stwierdziłam, że moim łapom już nic nie zaszkodzi.
Pointa jest taka, że po zabiegu byłam tak zachwycona, że zdecydowałam się dołączyć do konsultantów - nie czarujmy się, skusiła mnie ta zniżka na kosmetyki :D Biznesu z tego kręcić nie zamierzałam i nie zamierzam, z resztą nie mam na to czasu. Jeśli komuś coś sprzedaję, to z rabacikami i tak dalej ;]

Ale do rzeczy. Co zrobić z zaniedbanymi łapkami? Przedstawiam kosmetyki, które sobie zakupiłam po tym zabiegu, ale wypróbowałam także zamienniki, w oczekiwaniu na zamówienie (na mamie, babci a nawet i tacie, który pracuje fizycznie i ma dłonie naprawdę zniszczone).

KROK 1
Zanim zaczniemy zabieg, wypada zmiękczyć skórę dłoni. Najlepiej zrobić to za pomocą wymoczenia w ciepłej wodzie, z dodatkiem olejku. Ja kupiłam i używam tego:
Obrazek
Ale tak naprawdę można użyć nawet oliwki dla dzieci, Johnssona czy innej - po prostu tego, co akurat macie w domu. Jeśli nie ma czasu na moczenie dłoni - odrobinę olejku można wylać na dłoń i rozetrzeć na łapkach w identyczny sposób, w jaki je myjemy :)

KROK 2
Peeling (scrub - zwał jak zwał). Ogólnie przy przesuszonej skórze jest to obowiązkowy punkt dbania. Jeśli nie zetrzemy martwego naskórka przed balsamowaniem np. nóg, wówczas nawilżamy sobie jedynie ten naskórek, balsam praktycznie nie "dochodzi" do skóry właściwej. Zakupiłam sobie scrub z tej samej kolekcji Oriflame - Swedish Spa:
Obrazek
Jestem z niego mega, mega zadowolona. :heart: Jest na bazie soli morskiej bodajże i pachnie delikatnie imbirem i czymś tam :D Już po samym zmyciu skóra jest nie do poznania - miękka, jedwabista.
Ale znowu, nie trzeba kupować peelingów, wypróbowałam wielokrotnie sposób domowy, który spokojnie i z czystym sumieniem mogę polecić: dwie łyżeczki kawy mielonej i oliwka, której dolewamy tyle, żeby otrzymać konsystencję odpowiednią do rozsmarowania na skórze. Można dosypać cynamonu np. jeśli ktoś lubi zapach :)
Peelingujemy się (zarówno w przypadku kupnego scrubu, jak i domowej roboty), podobnie jakbyśmy myły ręce (można też pocierać scrubem dowolnymi technikami, zależy już tylko od wyobraźni ;) ) przez kilka minut. Potem zmywamy peeling pod letnią, bieżącą wodą.

KROK 3
Skórki i ewentualnie przesuszone "zgięcia" palców. Polecam miodek z Ori (LOL, wiem, ale serio jestem wniebowzięta tymi specyfikami ;) ):
Obrazek
Mam ten czerwony, wiśniowy. Pachnie obłędnie, aż się ma ochotę go zjeść. Z innych wąchałam jeszcze migdałowy (też fajny) i kokosowy (który mnie osobiście nie przypadł do gustu). Tak czy inaczej, miodzikiem smarujemy dokładnie skórki i zgięcia. Nie przejmujcie się, że jest tłusty, bo... No, nie przejmujcie się na razie.
Zamiast miodku można tez użyć najzwyklejszej wazeliny (wypróbowane :) ).

KROK 4
Nakładamy grubą warstwę kremu do rąk. Tutaj już dowolność, bo póki co nie używam jeszcze nic konkretnego. Wypróbowałam krem z tej serii Swedish Spa, chciałam kupić, ale ciągle jest w brakach, więc póki co używam tego, co mam. Jakiś tani, aloesowy :D Jeśli łapki są bardzo przesuszone, warto postawić na tłusty krem.

KROK 5
Nasze łapki są gotowe do założenia foliowych rękawiczek (takich, jakie dodają do większości farb do włosów w gratisie), a na to materiałowych, umiarkowanie ciepłych. Chociaż jeśli ktoś lubi, mogą być i cieplejsze (mnie w cieplejszych za gorąco :D).

KROK 6
Relaksowanie się :) Po takich wyczynach dobrze jest posiedzieć w tych rękawiczkach z pół godzinki, można i dłużej.

Uff, ale się rozpisałam :D Ale taki zabieg raz na tydzień plus codzienne smarowanie rąk przed snem, zmieniło moje dłonie nie do poznania i zamierzam się tym "sekretem" dzielić :)
6.05.2013 Start
Obrazek
Cel 1 - dwie szóstki
Cel 2 - BMI w normie
Cel 3 - 55 kg
Cel 4 - utrwalenie!!!
Avatar użytkownika
Anyanka

BYWALEC
 
Posty: 496
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 1:54 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Becia » maja 13th, 2013, 8:41 am

ooooooooo podoba mi się :ok:
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Anyanka » maja 13th, 2013, 8:57 am

Becia napisał(a):ooooooooo podoba mi się :ok:

serio warto poświęcić na to pół godzinki, wieczorem, przed snem, w trakcie oglądania filmu (bo książkę ciężko czytać w rękawiczkach - próbowałam :D ale na klawiaturze da się pisać, jak są cienkie :D :D), sama zobaczysz :)
6.05.2013 Start
Obrazek
Cel 1 - dwie szóstki
Cel 2 - BMI w normie
Cel 3 - 55 kg
Cel 4 - utrwalenie!!!
Avatar użytkownika
Anyanka

BYWALEC
 
Posty: 496
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 1:54 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Damska kosmetyczka

Postprzez Becia » maja 13th, 2013, 9:37 am

potrzebne mi zatem jakieś rękawiczki i oliwka :think:
i scrub jakiś chyba, nie wiem czy jeszcze mam :think:
Avatar użytkownika
Becia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 25079
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:20 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piękne ciało to niemało!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości