• Reklama

Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Kiedy już zeszczuplejemy, chciałybyśmy jeszcze to i owo poprawić. Tu piszemy, w jaki sposób sobie z tym poradzić.

Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez monka_ » października 24th, 2014, 7:23 am

Jakieś 6 tygodni temu przeszłam na dietę 1000 kcal . Ważyłam wtedy 58 kg przy wzroście 164 . Rzadko wykonywałam jakieś Ćwiczenia przy tak malej podaży kalorycznej ale nie mogłam sie powstrzymać od biegania przynajmniej dwa razy w tygodniu (taki nawyk :) . Efekt był zadawalający, schudłam do 49,5 kg , wiec postanowiłam przejść w etap stabilizacji . Zwiększam na tydzień jakies 50-100 kcal jednak waga rośnie . Nie bylo to dla mnie niepokojące na poczatku co to jest te +0,1 ale po pięciu dniach doszło do 50 kg . Chce zatrzymać ta wagę i zwiększać stopniowo kaloryczność, jednak martwię sie ze waga będzie nieubłaganie rosła, jak mogę temu zapobiec ?
monka_
 
Posty: 1
Dołączył(a): października 24th, 2014, 7:14 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez E-Day » października 24th, 2014, 3:06 pm

Cześć,
przede wszystkim, za mało piszesz o sobie, aby móc określić, czy na przykład założony "cel" wagowy jest dla Ciebie odpowiedni. Sama mam wzrostu tyle co Ty, i nawet w najlepszych swoich latach szans najmniejszych nie było, aby zejść do wagi w rejonie 50 kg - a już przy wadze 59 kg czułam się wyraźnie osłabiona i po prostu źle. Oczywiście, jeśli jesteś bardzo młodą i z natury drobnokościstą osobą, to prawie na pewno zejście poniżej tego progu dla Ciebie nie powinno być problemem.
Piszesz o ubytku masy ciała rzędu 15% (ok. 10 kg z niecałych 60) w ciągu niecałych dwóch miesięcy - tempo zdecydowanie za duże, nie dziw się, że organizm "za wszelką cenę" dąży do zwiększenia masy ciała i stara się wykorzystać każdą dodatkową kalorię.
Piszesz że biegasz, zakładam, że dystanse dalsze niż do autobusu ;) - dieta biegacza musi zawierać również odpowiednią dawkę energii, choćby dlatego, aby nie wyniszczyć organizmu.
Reasumując, piszesz trochę mało, niemniej wystarczy, aby zacząć zadawać kolejne pytania.
W każdym razie zapraszam Cię serdecznie do korzystania z zasobów tego Forum - użytkowników mamy może niewielu, ale jest to raczej stabilna, stała "ekipa". Dziewczyny "zęby zjadły" na różnych wariantach odchudzania się czy po prostu nabieraniu zdrowych nawyków.
Napisz nam koniecznie parę słów o sobie (najlepiej TU). W wątkach "sportowych" piszą dziewczyny, które już zyskały sporą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie wpływu biegania na zdrowie. Do dyspozycji pozostaje też całe mnóstwo innych wątków: o żywieniu, suplementach, różnych technikach dietowania itp. Do dyspozycji pozostaje też czat, gdzie zawsze można pogadać, pobawić się czy po prostu zostawić jakieś pytanie :).
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Ruda2108 » czerwca 13th, 2015, 1:22 pm

monka_ napisał(a):Jakieś 6 tygodni temu przeszłam na dietę 1000 kcal . Ważyłam wtedy 58 kg przy wzroście 164 . Rzadko wykonywałam jakieś Ćwiczenia przy tak malej podaży kalorycznej ale nie mogłam sie powstrzymać od biegania przynajmniej dwa razy w tygodniu (taki nawyk :) . Efekt był zadawalający, schudłam do 49,5 kg , wiec postanowiłam przejść w etap stabilizacji . Zwiększam na tydzień jakies 50-100 kcal jednak waga rośnie . Nie bylo to dla mnie niepokojące na poczatku co to jest te +0,1 ale po pięciu dniach doszło do 50 kg . Chce zatrzymać ta wagę i zwiększać stopniowo kaloryczność, jednak martwię sie ze waga będzie nieubłaganie rosła, jak mogę temu zapobiec ?


rozpisałaś się :think:
:kawa:
Avatar użytkownika
Ruda2108

DUMA SICZY
 
Posty: 28441
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 6:35 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez dietetyczka » maja 29th, 2019, 2:38 pm

Hej :)
Ja nie narzekam na moją figurę, bo jestem z natury dosyć szczupłą osobą. Chciałabym jednak wzmocnić moją sylwetkę i wyrzeźbić mięśnie. Jeśli macie doświadczenie w tym temacie, to mogłybyście mi napisać jak wygląda budowa masy mięśniowej? Z góry dziękuję! :)
dietetyczka

PRZYBYSZ
 
Posty: 12
Dołączył(a): kwietnia 17th, 2019, 1:27 pm

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 27th, 2020, 12:27 pm

For office com setup, office 365 setup, Find simple steps to download & office setup and enter key install Office 2019 and activate on office setup ,download microsoft office 2016 windows, microsoft office 2016 windows, microsoft office 2016 windows download freehow to activate microsoft office microsoft office 2016 windows download for more information and visit here:
download microsoft office 2016 windows, microsoft office 2016 windows, download office setup microsoft office 2016 windows download, and click here for more supliments : Microsoft Office setup includes the setup file which helps the users to install office with product key install the latest version of Microsoft Office on their PC and laptop.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 27th, 2020, 12:29 pm

Attempt office setup which is extremely simple to introduce, download and recover. Utilization of it is additionally basic activate office setup and the client can gain proficiency with the utilization of it effectively. Online Support&help alternative is likewise accessible in all application which gives a moment rule,Setup office 365 package with us. We are the team of technical professionals [url=https://sites.google.com/site/officeactivationcode/\]office activation code[/url] and give the best technical help to our clients even after the installation process.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 27th, 2020, 12:33 pm

After you buy Norton Antivirus visit norton setup, norton.com/setup sign in to norton account by then enter norton thing for Norton Setup or Install Norton Antivirus,norton help to ensure your gadgets against antiviruses and offer security to client www.norton.com/setup and giving personality and contraption affirmation to your related life.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 27th, 2020, 12:34 pm

Norton Setup Internet and Device Security. Norton give total seCurity to web and device.Every business constantly expected to send the record norton.com/setup enter product key and subtleties material , Antivirus is the need of computers that makes them virus free and we are going to give you full support to get the best antivirus installed in your computers and laptops.install norton setup Download norton antivirus package with us - norton.com/setup
Norton is the most reliable antivirus and we are giving you the full support to get it installed in your laptops and computersdownload norton setup , The least complex approach to protect your assurance is from inside your norton product. Here's the way : Start up your Norton setup . enter norton product key On the main window search for the renewal section near the bottom.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 27th, 2020, 12:34 pm

Attempt our NEW Norton 360 plans. new Norton 360 plans include multi-layered security to help ensure PCs, Mac, Android and iOS gadgets against viruses, ransomware and other online threats.norton product key activation norton.com/setup will let you get the above benefits, Norton Security Standard, Norton Security Deluxe and Norton Security Premium are no longer available as a trial . We have refreshed our insurance and offer NEW Norton 360 plans, activate norton setup with additional features, like Secure VPN, PC SafeCam, PC Cloud Backup. introduce norton setup in your pc.
Install the best antivirus in your computer with the best support team. www.webroot.com/safe we are providing webroot installation ,Do you want to install webroot in your computer??webroot.com/safe visit here we are proving you best support to get it installed in your computer.
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Re: Dlaczego nie mogę utrzymać wagi po diecie ?

Postprzez Mahi01 » sierpnia 27th, 2020, 12:35 pm

It is all time best protective antivirus and anti-spyware .It is real time protection technology and it is safer ,webroot activation code faster and more complete than ever before.if want to install it then visit our site, webroot cyber security is a ultimate internet security suite for complete protection against today's diverse range of threat on windows. key features are 100% secure secure shopping, 1 click virus scanning, webroot keycode malicious website filtering, unblock antivirus.if you want to install it then visit our site:
download the security product, webroot safe install and give you the best protection against online threats that won't interrupt your work by Webroot is one of the most important and powerful applications which mainly designs to tackle harmful malware and webroot safe activation help to secure information , to download antivirus click here :
Mahi01

DOMOWNIK
 
Posty: 529
Dołączył(a): sierpnia 1st, 2020, 10:24 am

Następna strona

Powrót do Piękne ciało to niemało!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości