• Reklama

Sterylizacja i kastracja

Tu piszemy o naszych psach, kotach, szczurach i innych zwierzakach. Rasy, wychowanie, żywienie, zdrowie i pozostałych milion tematów o naszych pupilach

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez Ranita » czerwca 3rd, 2012, 7:38 pm

Moja kota przed sterylizacją była straszna... Teraz jest tylko gruba i ciągle głodna ;) Ale przynajmniej nie leje po kątach i Raula nie woła z tyłkiem w górze...
"Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką"
Obrazek
Avatar użytkownika
Ranita

BANITA SICZOWY
 
Posty: 5046
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 11:31 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez E-Day » czerwca 3rd, 2012, 9:23 pm

Mam doświadczenia z kocurami, kastrowanymi i nie. Kastracja kocura daje dodatkową korzyść: kastrat nie znaczy terenu. Każdy, komu kocur zaznaczył w środku mieszkanie, może poświadczyć, że to ogromna korzyść...
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez misiurysiu » września 3rd, 2012, 11:00 am

Ja się chyba zdecyduje na kastracje mojego kota :sorry: robi takie rzeczy, że masakra :wall:
Avatar użytkownika
misiurysiu

BANITA SICZOWY
 
Posty: 7710
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 3:06 pm
Lokalizacja: Londyn/małopolska ;-)

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez czerwona sukienka » września 5th, 2012, 11:43 am

Również jestem za sterylizacją i kastracja. Szczególnie jeżeli trzymamy zwierzę w domu. Dzięki temu i nasz pupil jest spokojniejszy i my. Do dziś pamiętam sytuacje, kiedy kotka się nam marcowała. Nie dość, że sama się męczyła to my razem z nią, nie wiedząc w jaki sposób możemy jej pomóc. Dlatego sterylizacja i kastracja są dużo lepszym rozwiązaniem, niż np pozbywanie się niechcianych kociąt czy szczeniaków.
Avatar użytkownika
czerwona sukienka

PRZYBYSZ
 
Posty: 16
Dołączył(a): września 5th, 2012, 11:20 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez Anyanka » maja 6th, 2013, 9:09 pm

6.05.2013 Start
Obrazek
Cel 1 - dwie szóstki
Cel 2 - BMI w normie
Cel 3 - 55 kg
Cel 4 - utrwalenie!!!
Avatar użytkownika
Anyanka

BYWALEC
 
Posty: 496
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 1:54 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez Zarcia » maja 18th, 2013, 12:33 am

Pewnie pisalam w dzienniczku, ale nie tu - że w grudniu wysterylizowalismy Zarę.
Pewnie bym sie jeszcze wahala gdyby nie fakt, że pojawil sie jej na sutku guz - najprawdopodobniej skutek urojonych ciąż ( miala kilka).
Lekarka radzila aby go usunąć, a przy okazji wysterylizowac psinę, aby się coś nie rozwinelo w narzadach rodnych.
No to się zdecydowliśmy.
Zara zniosła zabieg dobrze, ale potem po pojawila się komplikacja - z rany po guzie nastapil krwotok.
Na szczeście udalo się go opanować, a rehabilitacja przebiegala pomyslnie.
Gdyby nie ten guz, wszystko poszloby jeszcze szybciej - bo rana posterylizacyjna goila się blyskawicznie, tylko ta po guzie wymagala dodatkowych zabiegów i trochę sie jątrzyła.
Ale wszystko ladnie sie pogoilo i psiur doszedl do siebie raz dwa ;)
Po zabiegu dostala specjalny fartuszek - i szukala ciepla, więc przelozylismy jej lezysko pod kaloryfer :)

Obrazek Obrazek
8 czerwiec 2010 - 25 wrzesień 2010 faza I i II
26.09 - 11.02 Faza III
Od 1 sierpnia 2011 dochudzanie
Mikołaj 2011 - powrót na IV

Ciągle nad Szóstką... :think:
Avatar użytkownika
Zarcia

MODERATOR
 
Posty: 36582
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:25 pm

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez E-Day » maja 18th, 2013, 9:18 am

Mojego Oskara (już za TM) wycięłam, gdy miał jakieś półtora roku - dwa lata. Wycięłam niejako przy okazji - wdało się paskudne zapalenie oka i nie dało się tego oka uratować. Wet zapytał prosto i brutalnie: usypiamy czy wydłubujemy oko? Upewnił mnie, że oko nie do uratowania. Powiedziałam, że wobec tego wydłubujemy oko, a jeśli się da, to od razu - przy jednym usypianiu - może można wykastrować. Wet pochwalił pomysł, bo jednak pełne znieczulenie zawsze stanowi ryzyko. Za 14 dni pozdejmował szwy z oka i klejnotów rodzinnych i było OK.
Oskar:
http://e-day.pl/foto/Obraz%20116.jpg
Charakter mu się specjalnie nie zmienił, ale uniknęłam znaczenia w domu. Moje poprzednie kocury (te zanim przyniosłam Artura) znaczyły meble i to był koszmar. Tego smrodu nijak się wywabić nie dało!
Kastracja u samca jest niemal kosmetycznym zabiegiem.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Sterylizacja i kastracja

Postprzez rahulvermabarbe » grudnia 8th, 2021, 1:34 pm

HBO Max enables users to stream video on demand including films, shows, series and more all on one platform. You can also utilize the HBO Max app on your mobile device with the hbo max activation code. To learn more details about hbo max setup and register, visit its main website at hbomax.tvsignin and complete the set-up steps.
hbo max tv sign in
hbomax com tvsignin
rahulvermabarbe

ADEPT
 
Posty: 29
Dołączył(a): grudnia 7th, 2021, 11:27 am



Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do I łaciate, i kudłate...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron