• Reklama

Na wakacje z psem?

Tu piszemy o naszych psach, kotach, szczurach i innych zwierzakach. Rasy, wychowanie, żywienie, zdrowie i pozostałych milion tematów o naszych pupilach

Na wakacje z psem?

Postprzez E-Day » lipca 14th, 2012, 8:20 am

...ja jestem jak najbardziej ZA.
Dwa lata temu byłam w Witoszowie Dolnym, niedaleko Wałbrzycha. Świetna baza wypadowa, dookoła mnóstwo miejsca, gdzie można wychodzić z psami. Sporo ładnych krajobrazów górskich do pooglądania w odległości do pół godziny jazdy autem. Fantastycznie było i dziś nie wyobrażam sobie, aby na czas wakacji moje psy były gdzieś w hotelu. Pewnie inaczej by było, gdyby wakacje wypadły mi w jakimś egzotycznym kraju...
Macie jakieś Wasze typy na wakacje z psem? Jakieś doświadczenia? Pomysły?
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
E-Day

ADMINISTRATOR

Re: Na wakacje z psem?

Postprzez Becia » lipca 14th, 2012, 8:40 am

Moje doświadczenia z psem na wakacjach to takie, że jak wyjeżdżaliśmy sąsiad przychodził dawać psu jedzenie i uzupełniać miskę z wodą. :ops:
Becia

BANITA SICZOWY

Postprzez E-Day » lipca 30th, 2012, 5:41 pm

...No więc w czwartek wyjeżdżamy z psami. Udało się zarezerwować domek - idealna sprawa, skoro bierzemy ze sobą 72 kg bokserów ;).
Zapisuję, co bierzemy ze sobą, może komuś się przyda taka lista:
- obroże z adresówkami, smycze. Może warto wziąć komplet zapasowy?
- być może potrzebny będzie kaganiec
- psi kocyk lub legowisko
- klatkę (psy śpią w klatce, zgadzają się spać w niej razem), poza tym dobrze mieć miejsce do chwilowej izolacji psa od otoczenia i zabezpieczenia go
- karma, miski, smaczki
- akcesoria do pielęgnacji (u mnie tylko gumowa szczotka)
- zabawka lub dwie
- dokumenty (książeczki zdrowia z wpiętym urzędowym świadectwem szczepienia psa)
- zabezpieczenie na podróż w samochodzie, jeśli pies pojedzie autem: klatka lub specjalne szelki z zapięciem do pasów bezpieczeństwa
- na podróż dłuższą niż dwie godziny - butelka z wodą dla psa z miską pod ręką (co prawda, niemal zawsze można gdzieś zaczerpnąć wody do miski, ale jakby co, to woda jest)

I o czym pamiętam:
- aktualność szczepień (to dla mnie oczywistość - piszę na wszelki wypadek), zarówno na wściekliznę, jak i na choroby wirusowe
- pamiętam o psach przy kompletowaniu apteczki
- aktualność zabezpieczenia przed ektopasożytami (kleszczami, pchłami itp.) - moje dostały kropelki, ale może też warto założyć obróżki przeciw insektom, jeśli wyjeżdżamy w ryzykowne miejsca
- w dniu wyjazdu rano nie dostaną śniadania. Psu ominięcie posiłku nie zaszkodzi, a warto taki środek ostrożności przedsięwziąć.

Coś umknęło? Uzupełniajcie!
Stendhal
E-Day

ADMINISTRATOR

Postprzez ewuulka » maja 16th, 2017, 7:03 pm

Uzupełniam o: PASZPORT dla psa. W przypadku, gdy wyjeżdżamy za granicę.
Ostatnio miałam nieprzyjemność z tym związaną.

Pozdrawiam,
Ewa
ewuulka

Postprzez E-Day » maja 16th, 2017, 8:13 pm

No tak, paszport dla psa przy wyjeździe za granicę jest bardzo ważny.
Jeśli już mowa o zagranicznych psich wojażach, trzeba jeszcze wspomnieć, że różne kraje mają różne przepisy (wymagania) sanitarne. Podobno najtrudniej zabrać psa na Wyspy :)
Stendhal
E-Day

ADMINISTRATOR

Postprzez Abby » sierpnia 25th, 2020, 9:05 pm

Jak nie macie pomysłu na wycieczkę, możecie zgłosić się do biura podróży https://ctpoland.com.pl/kontakt . Oni wam zdradzą jakie oni mają korzystne i niesamowite wycieczki. Warto, bo naprawdę są to świetni organizatorzy.
Abby

PRZYBYSZ

Powrót do I łaciate, i kudłate...