• Reklama

Kącik przyszłej mamy

Tu piszemy o dzieciach - i tych oczekiwanych, i tych jak najbardziej realnych. Radości, problemy, rozterki i pytania. Wszystko związane z dziećmi, co nas nurtuje, wkurza i cieszy.

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Yuki » czerwca 7th, 2012, 8:40 pm

Ja rodziłam w Irlandii i małego wykąpali dopiero po 2 dniach. A położna powiedziała mi że wystarczy kąpać raz w tygodniu bo takie maleństwo się nie brudzi :lol: . Co kraj to obyczaj ;) I tak kąpałam codziennie, potem jedzonko i spać. Dzieci lubią rytuały, czują się wtedy bezpieczniej :tak: Ręce mi się trzęsły na początku przy każdej czynności :ops:
Obrazek
Avatar użytkownika
Yuki

BANITA SICZOWY
 
Posty: 23536
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:52 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Gosiasamosia » czerwca 8th, 2012, 10:52 pm

Agi napisał(a):Tu wręcz mówią by nie kąpać przez kilka dni bo dziecko ma na skórze bardzo dobra ochrona

W PL są różne szkoły. W jednych radzą codzienne kąpiele, w innych wystarczy raz w 1-2 w tygodniu
a w pozostałe dni wilgotnymi chusteczkami dzidziusia przecierać.
Szczerze mówiąc mocno mnie to zdziwiło, ponieważ gdy ja młodego rodziłam był nacisk
na codzienne kąpiele, teraz jak widać coś się zmieniło.

Co do Twoich obaw to nic się nie martw...chyba każda przyszła mama miała takie wątpliwości.
Dasz radę, jak my wszystkie :tak: .
ĆWICZENIA
Obrazek

IV faza od 24 stycznia 2011
Avatar użytkownika
Gosiasamosia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 12112
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 9:28 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Agi » czerwca 8th, 2012, 11:25 pm

Pewnie ze dam a jak coś to zawsze mogę kogoś zapytać :tak:
A tu wręcz mówią by przez pierwsze dni nie kąpać a pózniej 2 razy w tyg wystarczy, ale tak jak Yuki napisała ze dzieci lubią rytuały ale nie każde je sobie wyrabia- to zależy od dziecka znam Leosia który ma wszystko na godziny i takie same rytuały bo inaczej nie zasnie, a Filip syn innych znajomych ma wszystko w tyłku i jestu obojętne czy to samochód czy dom chce spać to zasypia :tak: obaj maja po roku.
Ja nie wiem jak u mnie będzie ale nie chcialabym by całkowicie moje życie było podporządkowane rytuałów dziecka :think:
Obrazek
Agi

BANITA SICZOWY
 
Posty: 2233
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 3:50 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Yuki » czerwca 8th, 2012, 11:36 pm

Agi ja uważam że każdy wychowuje sobie dziecko tak jak jemu wygodnie (jeśli mogę użyć takiego określenia) ;)
Małego kąpałam codziennie koło 18.30 (wiadomo kilkanaście minut w tą czy w tamtą nie robi różnicy) do 19 z reguły już spał. Wprowadziłam ten rytuał koło 3 miesiąca życia synka bo nie mogłam już znieść siedzenia z nim do północy i pobudek o 5-6 rano. Byłam wyczerpana fizycznie i psychicznie. Trochę to trwało ale mały do tej pory wie że zbliża się ta godzina więc idziemy się myć i spać. A ja mam wieczór dla siebie. Tak samo robię z drzemką w południe. Potrzebuję jej tak samo jak mały. On śpi (albo leży i sobie śpiewa bo nie zawsze zasypia) a ja ładuję baterie na kolejne godziny.
Moja znajoma natomiast przetrzymuje synka do 21-22 żeby pospał rano do 9-10. Bo ona lubi pospać dłużej.
Obrazek
Avatar użytkownika
Yuki

BANITA SICZOWY
 
Posty: 23536
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:52 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Agi » czerwca 8th, 2012, 11:46 pm

Tez właśnie jestem tego samego zdania :tak: Yuki
I myśle tez ze to od dziecka zależy :think: ci moi znajomi to uwiazani są w domu z tym dzieckiem jak w więzieniu :think: bo mały a to ma drzemke która musi być we własnym łóżku, je tylko we własnym foteliku i wieczorem zasypia tez tylko w domu!
Uważam ze to przesada ale nie oceniam bo nie wiem jak z moim będzie :dknw:
Yuki moja siostra robi podobnie jak ty wcześnie kładzie małego i ma wieczór dla siebie i poza tym mały śpi a oni wychodzą to do kina czy znajomych, dziadkowie za ściana w razie czego zajrza ;)
Obrazek
Agi

BANITA SICZOWY
 
Posty: 2233
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 3:50 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez fariba » czerwca 9th, 2012, 12:21 am

Z pierwszym dzieckiem robilam wszystko na godziny,kapiel wieczorna o stalej porze,codziennie itd,z druga na luz,wg potrzeb dziecka,jak chcialo to spalo,jak nie to nie ,z kapiela roznie,tak do roku,kapalam codziennie,a pozniej co drugi dzien .
Obrazek
:fool:
Avatar użytkownika
fariba

BANITA SICZOWY
 
Posty: 18675
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 2:45 pm
Lokalizacja: Torun,Londyn

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Agi » czerwca 9th, 2012, 10:48 pm

Dziewczyny jadę się rznac :scared:
Trzymajcie za mnie kciuki,
Obrazek
Agi

BANITA SICZOWY
 
Posty: 2233
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 3:50 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez E-Day » czerwca 9th, 2012, 10:53 pm

Agi, trzymamy obowiązkowo :)
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Yuki » czerwca 9th, 2012, 10:58 pm

Trzymamy kciuki :ok:
Obrazek
Avatar użytkownika
Yuki

BANITA SICZOWY
 
Posty: 23536
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:52 pm

Re: Kącik przyszłej mamy

Postprzez Agi » czerwca 16th, 2012, 7:41 pm

Obiecalam sobie ze jutro wystawie zdjęcia Igi na forum ;) mam nadzieje ze tak się stanie
Wiecie ze moja mała ma już tydzień- jak to zlecialo :scared:
Dziś pierwsza kapiel w domu, trochę się boimy ale damy radę :tak:
Obrazek
Agi

BANITA SICZOWY
 
Posty: 2233
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 3:50 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci, dzieciaki, dzieciątka...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości