• Reklama

Dzieci w sieci

Tu piszemy o dzieciach - i tych oczekiwanych, i tych jak najbardziej realnych. Radości, problemy, rozterki i pytania. Wszystko związane z dziećmi, co nas nurtuje, wkurza i cieszy.

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Marek » lipca 4th, 2011, 9:04 pm

No dokładnie. Nie ma czegoś takiego jak anonimowość w sieci. Na pocieszenie powiem wam, że nikogo nie obchodzicie i nikomu nie chce się kraść waszych danych, haseł itp. 99% przypadków kradzieży ma analogowy a nie cyfrowy początek. A jeśli już ktoś się na was zamierzy to możecie być niemal pewni, że dowiecie się o tym jako ostatni i to już po fakcie :-). Ostatnio spotkałem się z programem (bo wirusy są programami), który w pamięci procesora potrafił zainstalować swój własny system operacyjny oczywiście niewidoczny dla antywirów. Program ten miał tylko jedno zadanie. W locie podmieniał numer konta na które realizowany był przelew. Użytkownik otrzymywał fałszywe komunikaty i jeśli nie miał potwierdzania przelewów sms-em w którym widać ostatnie 4 cyfry numeru konta docelowego to nie miał kompletnie pojęcia, że jego kasa poszła się wietrzyć :-). Powiem brutalnie -serwisy internetowe i tak już wiedzą to co chcą wiedzieć, a złodzieje jak będą chcieli to nas wydymają jak pedał magik, czyli tak że nawet nie będziemy wiedzieli kiedy. Dlatego ukrywanie swoich danych itp to strata czasu. Naturalnie rozwaga jest wskazana a wręcz zalecana, ale bez przesady.
Obrazek
Z góry przepraszam tych którzy odwiedzili mój dukający dzienniczek http://kdarek.webd.pl/e-day/forum/viewtopic.php?f=15&t=355
Avatar użytkownika
Marek

BYWALEC
 
Posty: 298
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 9:32 pm
Lokalizacja: Festung Gleiwitz

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Appleblossom » lipca 7th, 2011, 11:15 am

Jim napisał(a):Chłopie, to Ty jesteś bezpieczny w sieci :) Wykazujesz się większa wiedzą na temat zagrożeń w internecie niż niejeden dorosły. Ilość danych i informacji o sobie jaką bezmyślnie ludzie wrzucają do sieci jest przerażająca.
Dla mnie szokiem było forum Muratora - ludzie zakładają dzienniczki budowy, w których opisują wszystkie możliwe szczegóły. Podsumowując - tworzą bazę danych dla złodzieja. A przy tym wydaje im się, że nie do ustalenia jest ich adres.

Z samych wydawałoby się nieistotnych informacji jakie użytkownik NK czy FB zamieszcza - można wywnioskować hasło do banku - data urodzenia żony, imię czworonoga, itp


No pewnie i tak jest ze wszystkim.
Niedawno głośno było o pewnej sprawie o maltretowanie zwierząt i wrzucanie filmów do internetu. Internauci na podstawie koloru bluzki i kilku szczegółów z otoczenia namierzyli dziewczynę! A co dopiero mówić o zdjęciach domu i podania miasta. ;)
To przykre, jak ludziom wydaje się, że jest się bezpiecznym.
A i co do NK - tutaj trzeba być naprawdę bardzo bardzo ostrożnym. Kilka lat temu w mojej rodzinie była głośna sprawa, gdzie do kuzynki i kilku koleżanek z klasy telefonował pewien pan i twierdził, że jest lekarzem i musi wykonać bilans, bo inaczej nie przyjmą ich do gimnazjum. Delikwenta udało się namierzyć po tym, że jedna z dziewczynek zwróciła uwagę na to, że niedawno jakiś nieznajomy pan podglądał ją właśnie na NK.
[url=http://straznik.dieta.pl/]Obrazek
DIETA NISKOKALORYCZNA - 28.11.2010r. - 13.02.2011r. -17 kg
1 FAZA DD - 14.02.2011r. - 19.02.2011r. -1,5 kg
2 FAZA DD - 20.02.2011r. - 17.07.2011r. -10 kg
3 FAZA DD (stopniowe utrwalanie) - 18.07.2011r. - (285 dni)
Appleblossom

BANITA
 
Posty: 1328
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 10:43 am

Re: Dzieci w sieci

Postprzez 010 » lipca 15th, 2011, 3:29 pm

Olej, ale cyberghost NIE zna moich PRAWDIWYCH danych. Pozatym w sieci i tak trzeba uważać, ale ja uważam za minimum brak ujawniania danych, firewall, antyszpieg, antywirus, no i oczywiście... Cyberghost. Pa lecę
Obrazek
010

ADEPT
 
Posty: 94
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 9:50 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Leeloo » września 22nd, 2011, 11:11 pm

Moje małe dzieci umieją obsługiwać komputer. Włączyć kompa, włączyć przeglądarkę, wyszukać adres stronki z gierkami i wydedukować zasady gry. Wychodzę z założenia, że świat jest taki zimformatyzowany, że dzieci muszą mieć oswojony komputer, żeby nie być w tyle. Od początku uczę dyscypliny, czyli jeśli mówię, że mogą grać pół godziny, to tego się trzymam.
Avatar użytkownika
Leeloo

ADEPT
 
Posty: 59
Dołączył(a): września 19th, 2011, 6:15 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Ally » września 23rd, 2011, 6:20 am

Leeloo napisał(a):Moje małe dzieci umieją obsługiwać komputer. Włączyć kompa, włączyć przeglądarkę, wyszukać adres stronki z gierkami i wydedukować zasady gry. Wychodzę z założenia, że świat jest taki zimformatyzowany, że dzieci muszą mieć oswojony komputer, żeby nie być w tyle. Od początku uczę dyscypliny, czyli jeśli mówię, że mogą grać pół godziny, to tego się trzymam.

a co to znaczy "moje małe dzieci" ? To względne pojęcie. Wiesz: są trzylatki, które potrafią bez problemu obsługiwac kompa ale nie potrafią kredki trzymać w rączce ;)

Ja to się najbardziej boję tego, że przez głupie komentarze w sieci mojemu dziecku może stać się krzywda.
Nieraz nam-dorosłym na zwykłym forum takim jak to nasze nie jest przyjemnie przeczytać jakies słowa a co dopiero dziecku. :uns:
"Lepiej żeby mnie nienawidzili, takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

***start: 95 kg ***cel: 65 kg ***IV faza od 18.11.2011***
Avatar użytkownika
Ally

BANITA SICZOWY
 
Posty: 13998
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Leeloo » września 23rd, 2011, 8:15 pm

Starsze dziecko za chwilę kończy 6, a młodsze ma 4 i komputerem w tym zakresie sprawnie posługuje się od ponad 1,5 roku. Moje dobrze trzymają kredki, bo są bardzo uzdolnione plastycznie i malowanie, rysowanie i inne prace ręczne to ich zajęcie numero uno.

Ja jeszcze nie mam takich dylematów jak Ty, bo moje jeszcze nie czytają, ale za jakiś czas też się będę o to martwić. Szczególnie, że w necie jest tyle chamstwa.
Avatar użytkownika
Leeloo

ADEPT
 
Posty: 59
Dołączył(a): września 19th, 2011, 6:15 pm

Re: Dzieci w sieci

Postprzez ale » grudnia 10th, 2011, 3:59 pm

Moja corka lubi szukac piosenek i bajek na you tubie ...niby ma okreslone zasady ale nie pozwalam jej tego robic samej ...nadzor doroslego musi byc :dknw:
Synek wchodzi na gry i tez ma tylko okreslone ...
Staram sie by takie rzeczy byly sporadyczne i pod nadzorem ...nie wiem czy to wystarczy :think:
Obrazek
Avatar użytkownika
ale

DUMA SICZY
 
Posty: 119190
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 7:33 am

Re: Dzieci w sieci

Postprzez anqa » maja 17th, 2012, 10:30 pm

Moja Karolcia chodzi do 3 klasy podstawówki i napisała swoją pierwszą samodzielną pracę....wypracowanie o mamie, czyli o mnie....jestem pod wrażeniem, wiec sie chwalę moim dzieckiem....
http://i49.tinypic.com/2z4y2c8.jpg
[url][url=http://www.suwaczki.com/]Obrazek[/url][/url]

Obrazek
anqa

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 21228
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 12:08 am
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Dzieci w sieci

Postprzez julka » maja 18th, 2012, 1:29 am

Aniu..masz kochana corke..pozdrawiam was obie! :)
Obrazek
Avatar użytkownika
julka

BANITA
 
Posty: 1003
Dołączył(a): czerwca 17th, 2011, 2:13 am
Lokalizacja: krak/chic

Re: Dzieci w sieci

Postprzez Agi » maja 19th, 2012, 8:17 pm

Leeloo napisał(a):Starsze dziecko za chwilę kończy 6, a młodsze ma 4 i komputerem w tym zakresie sprawnie posługuje się od ponad 1,5 roku. Moje dobrze trzymają kredki, bo są bardzo uzdolnione plastycznie i malowanie, rysowanie i inne prace ręczne to ich zajęcie numero uno.

Ja jeszcze nie mam takich dylematów jak Ty, bo moje jeszcze nie czytają, ale za jakiś czas też się będę o to martwić. Szczególnie, że w necie jest tyle chamstwa.

Ja nie mam jeszcze dziecka, (w brzuchu jeszcze siedzi :mrgreen:) ale wydaje mi się ze dziecko w wieku 6 lat powinno już czytać. To tylko moje zdanie ale ja pierwsze bym dziecko literki nauczyła aniżeli do kompa dopuściła,
Siostry syn jak był u nas przez 1 mies to go przez zabawę, rysunki, zgadywanki, nauczyłam 6 liter i liczyć do 5 jestem strasznie z niego dumna bo on w lipcu skończy 2 latka.
Obrazek
Agi

BANITA SICZOWY
 
Posty: 2233
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 3:50 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Dzieci, dzieciaki, dzieciątka...

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron