• Reklama

Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Ułatwia spalanie kalorii, modeluje sylwetkę, daje endorfinowego kopa... 3 x 1 godzinka sportu w tygodniu - i człowiek czuje, że żyje!

Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez Gosiasamosia » lutego 22nd, 2014, 10:47 am

Cokolwiek myślisz, że wiesz na temat ćwiczeń z obciążeniem - zapomnij o tym na chwilę. Jakakolwiek byłaby Twoja kondycja, wymiary czy wiek - doczytaj do końca.

Pierwsze prawo siły mówi, że jest ona umiejętnością, którą można zdobyć/szlifować/pogłębiać. Ergo - jeżeli jesteś słabą kobietką, wiedz, że możesz być silną kobietą bez sterydów.

Drugie - posiadanie mięśni, to nie to samo co bycie silnym. Ergo - nie bój się, że "spuchniesz". Jesteś gruba, gdy masz za dużo tłuszczu - a nie sily.

Trzecie - praca nad Siłą, to praca nad kondycją całego ciała. Ergo - nie utożsamiaj tego z "pompowaniem" siebie w wyizolowanych strefach ciała (np. bicepsach).

Czwarte - dysponowanie faktyczną siłą fizyczną przydaje się nie tylko przy odkręcaniu słoików ;)

I piąte - Siła jest Sexy

Jeżeli dorwałaś się do "ciężarków" każdy pół, a nawet 1kg to sobie odpuść. Jeżeli 3kg wolnego (czyli nie na maszynie) obciążenia jawią Ci się jako szaleństwa, a 5kg jako "idę stąd" - to zastanów się, czy Twoje 3 godziny w centrum handlowym nie brzmią analogicznie dla dowolnego heteroseksualnego mężczyzny :mrgreen: .

Ostatnie: czy wiesz z czego chudniesz podczas pierwszych tygodni diety-cud? Nie z tłuszczu. Wchodząc na wagę i widząc 4kg mniej - wiedz, że właśnie pozbawiłaś się mięśni. Tłuszcz został, sorry :prdn: Reklama magicznych tabletek, magicznych kremów czy magicznych proszków Ci tego nie powie.

aaa..i jeszcze jedno: ćwicząc jak mężczyzna nie będziesz wyglądała jak mężczyzna, tak jak facet kupujący tampony nie dostanie okresu ;)

źródło: http://powerworkout.blog.pl/
ĆWICZENIA
Obrazek

IV faza od 24 stycznia 2011
Avatar użytkownika
Gosiasamosia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 12112
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 9:28 pm

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez Ally » listopada 1st, 2014, 5:20 pm

Krótko i sensownie o kobietach na siłowni. Polecam artykuł:

http://www.fitnow.pl/pl/silownia-dla-ni ... i-silownia
"Lepiej żeby mnie nienawidzili, takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

***start: 95 kg ***cel: 65 kg ***IV faza od 18.11.2011***
Avatar użytkownika
Ally

BANITA SICZOWY
 
Posty: 13998
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez Ally » kwietnia 18th, 2015, 7:26 pm

Gosiasamosia napisał(a):aaa..i jeszcze jedno: ćwicząc jak mężczyzna nie będziesz wyglądała jak mężczyzna, tak jak facet kupujący tampony nie dostanie okresu ;)

źródło: http://powerworkout.blog.pl/


:mrgreen:
Zgadza się. Jeśli mówiąc "siłownia" od razu widzisz Schwarzenegger'a to pora zmienić myślenie.
Na siłowni trenuje od jakiegos roku. Pół roku dość intensywanie. Trzy a teraz cztery razy w tygodniu. Praktycznie nie biegam. Interwały po 10-12 minut 2-3 razy w tygodniu na koniec treningu.
I chyba nie wyglądam jak kulturysta ;)

siłka.jpg
siłka.jpg (41.73 KiB) Przeglądane 13931 razy


z wczorajszego treningu. Przepraszam za jakość ale to miała być fotka do szybkiego sms;a :P
"Lepiej żeby mnie nienawidzili, takim, jakim jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę."

***start: 95 kg ***cel: 65 kg ***IV faza od 18.11.2011***
Avatar użytkownika
Ally

BANITA SICZOWY
 
Posty: 13998
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez ewuulka » maja 16th, 2017, 7:01 pm

Ja drogie Panie polecam kettlebell zamiast hantli. Jeden odważnik, a można zrobić nim niemal każde ćwiczenie.

Pozdrawiam
ewuulka
 
Posty: 4
Dołączył(a): maja 15th, 2017, 8:09 pm

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez E-Day » maja 16th, 2017, 8:34 pm

A opowiesz o nich coś więcej?
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez magnieszka7 » marca 7th, 2020, 8:14 pm

tak naprawdę to wszystkim można sobie zrobić krzywdę, jak się przesadzi z intensywnością i ciężarem :) wszystko z umiarem, małymi krokami :)
Avatar użytkownika
magnieszka7
 
Posty: 5
Dołączył(a): marca 7th, 2020, 8:10 pm

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez jutrawe » marca 30th, 2020, 11:01 am

Ja mam w domu hantle ale zanim je zakupiłam dostałam wskazówki od mojej koleżanki, która prowadzi fitness jak prawidłowo ich używać. Nawet lekkie hantle mogą zrobić krzywdę jeśli nieumiejętnie wykonujemy ćwiczenia
jutrawe
 
Posty: 1
Dołączył(a): marca 30th, 2020, 10:59 am

Re: Trening siłowy - czy nie zrobię sobie krzywdy hantlami?

Postprzez dophesz » grudnia 28th, 2020, 10:05 am

Ja zaczęłam w tym roku trenować na siłowni wraz z trenerem personalnym, był to bardzo dobry wybór.
Chcesz szybko i tanio pozbyć się gruzu, który zalega Ci po remoncie? Jeżeli tak to powinieneś przeczytać ten artykuł https://glosgdanska.pl/20201130348234/j ... -sie-gruzu
dophesz
 
Posty: 3
Dołączył(a): grudnia 28th, 2020, 9:58 am



Następna strona

Powrót do Sport, sport, SPORT..!

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości