• Reklama

Pieczywo pełnoziarniste

Tu dyskutujemy o ogólnych sprawach związanych z dietą proteinową. Jeśli jakiś problem nie jest związany z konkretną fazą, będziemy go roztrząsać właśnie tutaj.

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez barber » lipca 27th, 2011, 6:10 am

No to dlaczego jak kupuję chleb to jest to wata która nie wytrzymuje w chlebaku nawet trzech dni, a jak robię sama to leży tydzień i nadal jest smaczny? Chyba że mylę polepszacze ze spulchniaczami - czy to nie to samo?
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm


Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez barber » sierpnia 2nd, 2011, 2:19 pm

O rany E-day, czy Ty wiesz ile to czytania? :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez E-Day » sierpnia 2nd, 2011, 3:19 pm

mnie kwadransik zajęło... ale fajnie opisane jest, czytanie się nie dłuży :)
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez barber » sierpnia 2nd, 2011, 3:36 pm

No nie, ale teraz to na pewno będę sama robić chleb, wędliny już robię sama, tylko skąd ja wezmę zdrowe półprodukty - nie ma mowy żebym zjadła zwierzaka którego sama wyhodowałam a na uprawę roślin na większą skalę mam za mały ogródek i za blisko drogi przelotowej na Nowy Sącz :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez E-Day » sierpnia 2nd, 2011, 4:22 pm

Jeśli chodzi o roślinki, jest prościej. Oczywiście, nie zapanujesz nad tym, czy wyrosły w czystym miejscu, czy też nie bardzo, ale generalnie kumulują w sobie mniej szkodliwych substancji, a polski rolnik nie używa przesadnych ilości nawozów i pestycydów. Poza tym warto pamiętać o kilku zasadach:
- mniej szkodliwych substancji kumuluje się w roślinach jednorocznych niż w wieloletnich
- najwięcej szkodliwych substancji jest deponowanych w skórce i korzeniach, najmniej - w kwiatach, nasionach i owocach.
Mąka i otręby są więc stosunkowo bezpieczne.
Dużo gorzej jest z mięsem. O ile kury dorobiły się pieczątek na jajkach, o tyle w sklepach nie oznaczają mięsa jako pochodzącego "ze zwierzaka chowanego w przyzwoitych warunkach". Pozostaje chyba wysłać swojego faceta z misją. Misja polegałaby na spojeniu lokalnego chłopa wysokoprocentowym napojem i przekonania go do chowania w zdrowych warunkach dodatkowego świniaka...
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez Marek » sierpnia 2nd, 2011, 10:37 pm

http://www.stoislaw.otwarte24.pl/ gwarantuję za jakość i daję głowę, że jak pisze że mąka jest pełnoziarnista to jest pełnoziarnista, bo osobiście widziałem linię technologiczną do jej produkcji :-). A przy okazji ceny są bardzo dobre. I jak się kilka osób z jednego miasta zgada na zakupy to można się obkupić i w mąkę i w otręby. Aha. Reklamuję bo wierzę w ich jakość. Nie mam tam żadnych interesów :-)

Pozdrawiam
Obrazek
Z góry przepraszam tych którzy odwiedzili mój dukający dzienniczek http://kdarek.webd.pl/e-day/forum/viewtopic.php?f=15&t=355
Avatar użytkownika
Marek

BYWALEC
 
Posty: 298
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 9:32 pm
Lokalizacja: Festung Gleiwitz

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez E-Day » sierpnia 3rd, 2011, 1:19 pm

O, jesteś, Marku :)
No to przystępuję do dalszej eksploatacji Twojej wiedzy. Chodzi mi o zawartość błonnika w otrębach. Różni producenci deklarują zawartość od 9 do ponad 40%. Czy można uznać to za prawdopodobny wynik?
Jeśli chodzi o Stoisław, to mogę jedynie podziękować za polecenie ich - na pewno skorzystam - zaraz po wyczerpaniu aktualnych zapasów...
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez Marek » sierpnia 3rd, 2011, 10:36 pm

Ponad 40 to mają dobre otręby pszenne. Owsiane mają ich około 14-17%
Jeśli w przypadku jednych i drugich ta zawartość jest wyraźnie niższa to oznacza to że otręby są produkowane z całego ziarna i części tego ziarna w pozostają w otrębach - podnosząc ich wartości odżywcze a obniżając zawartość błonnika, albo (co byłoby już zupełną aberracją) mają w składzie jakieś wypełniacze. W przypadku czystych otrąb ich nadmierne czyszczenie też może powodować, spadek zawartości tego składnika. Wiadomo, jak już wszyscy mają te same płatki to trzeba czymś zaszachować konkurencję, więc wszyscy mają, ale tylko nasze są okrągłe i tej samej wielkości .... itd, itp.....
W przypadku owsianych może być jeszcze taka rzecz, że część tego błonnika owsianego jest rozpuszczalna i asymilowana w naszym organizmie. Nazywa się to bodaj beta glukany i jest tego coś koło 6%. Może więc być tak że niektórzy producenci podają tylko skład błonnika nierozpuszczalnego a inni całości. Ale tu to by już trzeba było dopytać u konkretnego producenta.

Niestety jak chodzi o spożycie tego specyfiku to rasa ludzka jest rasą drugiej albo nawet trzeciej kategorii i daje im się byle co, czyli w tym przypadku otręby jak najlepiej oczyszczone
Bo wszak człowiek nie świnka, wszystko zeżre :-). A bydle musi dostać to co najlepsze, czyli otręby nieoczyszczone i nie poddane żadnej wstępnej obróbce.
Obrazek
Z góry przepraszam tych którzy odwiedzili mój dukający dzienniczek http://kdarek.webd.pl/e-day/forum/viewtopic.php?f=15&t=355
Avatar użytkownika
Marek

BYWALEC
 
Posty: 298
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 9:32 pm
Lokalizacja: Festung Gleiwitz

Re: Pieczywo pełnoziarniste

Postprzez E-Day » sierpnia 4th, 2011, 12:38 am

Zadałam pytanie dlatego, że teraz mam otręby owsiane o deklarowanej zawartości błonnika 38%. A w smaku i w konsystencji są bardzo delikatne, zupełnie inne od bodajże 16% otrębów wysokobłonnikowych Sante. Kupiłam, używam, ale wątpliwości rosną.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradnictwo ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

cron