• Reklama

Otręby owsiane, owsiane otręby...

Tu dyskutujemy o ogólnych sprawach związanych z dietą proteinową. Jeśli jakiś problem nie jest związany z konkretną fazą, będziemy go roztrząsać właśnie tutaj.

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez barber » sierpnia 1st, 2011, 3:53 pm

Wydaje mi się że można, te firmy sante też są prażone a droższe. Te ze Stoisławia wyglądają tak samo.
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez E-Day » sierpnia 2nd, 2011, 2:43 pm

W otrębach owsianych ważna jest zawartość błonnika. Czy na tych ze Stoisławia piszą, ile tego błonnika zawierają? Lepiej zwrócić na to uwagę, bo trafiają się "geniusze", którzy potrafią płatki sprzedawać jako otręby. W otrębach z Sante deklaruje się - w zależności od rodzaju, wysokobłonnikowe czy zwykłe - 9 albo 16% (podaję z pamięci). Więc jeśli Stoisław deklaruje podobne lub wyższe wartości - to jak najbardziej można.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez barber » sierpnia 2nd, 2011, 3:30 pm

Stoisław deklaruje 42,4 grama błonnika pokarmowego w 100 gramach produktu
Obrazek
DWADZIEŚCIA POKONANE - UFFFFF
Obrazek
Mój mąż
Obrazek
Avatar użytkownika
barber

DOMOWNIK
 
Posty: 894
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 2:22 pm

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez E-Day » sierpnia 2nd, 2011, 3:52 pm

To deklaruje dużo, jak na otręby owsiane!
Ale kiedy popatrzeć na pozostałe wartości odżywcze, są bardzo podobne do innych otrębów.
Wg mnie można je stosować bez problemów.
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez Marek » sierpnia 30th, 2011, 9:34 pm

barber napisał(a):Stoisław deklaruje 42,4 grama błonnika pokarmowego w 100 gramach produktu

pomyliłaś z otrębami pszennymi :-)
Na otrębach owsianych w ogóle nie podają zawartości błonnika. A nie podają bo to bardzo porządna firma. I ponieważ nie robili dokładnych badań na zawartość błonnika to nie podają ile go jest. Tak w ogóle to takich badań się nie robi, a "producenci" podają wartości zaczerpnięte z opracowań naukowych. Dyrektorem młyna w Stoisławiu jest Pan Badower - osoba ciesząca się bardzo dobrą opinią i szacunkiem w branży. Człowiek, który z młynarstwem związany jest od lat 70-tych. Ja po prostu wiem, że tam się bardzo dba o jakość i tyle.

Ponownie zapewniam, że nie mam żadnych korzyści z zachwalania tego młyna :-). Po prostu handlowałem przez kilka lat ich mąką. Sprzedawaliśmy ją do 3 dużych sieci handlowych i była przez te sieci badana 2-3 razy w roku. I wyniki zawsze były idealne. Dość tego.

Pani Kasia podesłała mi dziś kilka artykułów nt błonnika, otrąb i owsa. Spieszę więc podzielić się z wami tym co dostałem. Mam nadzieję, że lektura okaże się choć trochę przydatna.

owies part1
owies part2

otręby part1
otręby part2

błonnik part1
błonnik part2
błonnik part3
błonnik part4
błonnik part5

błonnik part1
błonnik part2
błonnik part3
błonnik part4

miłej lektury
Obrazek
Z góry przepraszam tych którzy odwiedzili mój dukający dzienniczek http://kdarek.webd.pl/e-day/forum/viewtopic.php?f=15&t=355
Avatar użytkownika
Marek

BYWALEC
 
Posty: 298
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 9:32 pm
Lokalizacja: Festung Gleiwitz

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez Marek » października 5th, 2011, 8:25 pm

Zadzwoniła do mnie moja znajoma ze Stoisławia pochwalić się, że zrobili badania swoich otrąb owianych na zawartość błonnika. No więc wynik ten jest bardzo imponujący bo w badaniach wyszło 18,7%. Niedługo taka informacja powinna się pojawić na ich opakowaniach i co ważne będzie to wynik wynikający nie z chciejstwa czy literatury fachowej ale z przeprowadzonych przez akredytowaną firmę.

Zaznaczam, że wartości te obowiązują do następnych zbiorów :-).

pozdrawiam
Obrazek
Z góry przepraszam tych którzy odwiedzili mój dukający dzienniczek http://kdarek.webd.pl/e-day/forum/viewtopic.php?f=15&t=355
Avatar użytkownika
Marek

BYWALEC
 
Posty: 298
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 9:32 pm
Lokalizacja: Festung Gleiwitz

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez E-Day » października 6th, 2011, 7:36 pm

No to śpieszcie się, bo ja właśnie za chwilę ostatnie opakowanie otrąb uruchamiam, więc będę musiała zrobić większe zakupy... ;)
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez Andzejoxmixx » stycznia 21st, 2021, 10:26 am

Mi nie smakują... są takie mdłe :C
--------------
Sprawdź teraz TAŚMY POLIESTROWE Jest bardzo dobry!
Andzejoxmixx

PRZYBYSZ
 
Posty: 24
Dołączył(a): stycznia 20th, 2021, 11:19 am


Re: Otręby owsiane, owsiane otręby...

Postprzez wildwill » maja 29th, 2022, 9:45 am

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting
wildwill

BANITA SICZOWY
 
Posty: 230014
Dołączył(a): maja 1st, 2022, 8:20 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poradnictwo ogólne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], woodmiller007 i 23 gości