• Reklama

Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, że...

Faza utrwalenia - czyli jak umocnić się na zdobytej pozycji :)

Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, że...

Postprzez Gosiasamosia » czerwca 18th, 2011, 10:22 pm

" Jest jeden stereotyp wynikający z błędnego myślenia, którego musimy się pozbyć. Większość mniej i bardziej otyłych
uważa, że łatwiej ustabilizują określoną wagę, jeśli zaczną od dojścia do wagi niższej.
Chcą na przykład osiągnąć 60kg, aby ustabilizować się na poziomie 70kg.
Takie myślenie to więcej niż błąd, to grzech, ponieważ w chwili rozpoczęcia fazy stabilizacji
boleśnie odczujemy brak siły woli, którą w ten sposob zmarnowaliśmy.
Im bardziej staramy się obniżyć masę ciała, tym silniej nasz organizm zareaguje i tym większa będzie jego tendencja do
przybierania na wadze.

Podsumowując, należy wybrać wagę "możliwą do ustabilizowania", wystarczająco wysoką, aby można ją było
osiągnąć, nie zgubiwszy się po drodze, i wystarczająco niską, by wynagradzała poniesiony wysiłek.
Ważne, byśmy czuli się z nią wystarczająco dobrze, by starać się ją utrzymać"



* źródło : Dr Pierre Dukan "Nie potrafię schudnąć"

zachęcam do dyskusji. Jeśli macie pytania dotyczące fazy utrwalającej, to tutaj jest odpowiednie miejsce :)
ĆWICZENIA
Obrazek

IV faza od 24 stycznia 2011
Avatar użytkownika
Gosiasamosia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 12112
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 9:28 pm

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez Ranita » czerwca 19th, 2011, 9:34 am

Tak, ja też tak myślałam. Czepiało mi się to zwłaszcza w chwilach zwątpienia. W rezultacie za radą dziewczyn ( dziękuję! :) ) przeszłam na III fazę na 1 kilogram przed osiągnięciem celu wyznaczonego przez test. Jakież było moje zdziwienie, gdy po dwóch dniach osiągnęłam cel! A po kolejnym tygodniu kolejny spadek! Owszem, mogły być tego jakieś inne przyczyny :evil: , ale faktem jest, że na trójce też spada. I nie ma najmniejszego sensu robić sobie zapasu na ewentualne zwyżki. Jedynie można założyć wagę, powyżej której nie powinno się wylądować. Wiem, że po 2 dniach rozpusty waga potrafi skoczyć nawet o 5 kg, dlatego u mnie jest to 71 obecnie. Ja jeszcze nie doświadczyłam, ale z doświadczeń innych wnoszę, że waga skacze o 3 kg w górę i w dół i jest to najzupełniej normalne.
"Tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką"
Obrazek
Avatar użytkownika
Ranita

BANITA SICZOWY
 
Posty: 5046
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 11:31 am
Lokalizacja: Pruszków

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez zichrija » czerwca 19th, 2011, 12:22 pm

Jestem też najlepszym przykładem na to. Od początku czerwca waga waha mi się wokół 60kg. Stwierdziłam, po namowach i długim myśleniu, przechodzę na Trójkę. Nie ma co zwlekać. Muszę choć trochę rozbujać metabolizm. I co? Dzisiaj na wadze pokazało 59.8kg (upragniona "5" z przodu) - jestem przekonana, że teraz będzie tylko lepiej. Należy stosować się do zasad. Ja je sobie wypisałam na ścianie:
Obrazek
I codziennie na nie patrzę.
Dodatkowo w kalendarzu zrobiłam sobie jadłospis na tydzień. Ustaliłam, w które dni tygodnia jem normalny dzień FIII, w które mogę zjeść skrobię, a w które będzie uczta. Jeszcze nie mogę się zdecydować czy czwartek zrobić we czwartek czy we wtorek... W tym tygodniu będzie na pewno czwartek, ale w przyszłym robię we wtorek (jadę nad morze i trudno w hotelu będzie mi zjeść same proteiny).
Jestem bardzo pozytywnie nastawiona. I najważniejsze, co trzeba robić to: przestrzegać zasad.
Obrazek Obrazek
I - 07-08.03: -2.0kg
II - 09.03-17.06: -8.3kg
III -18.06 - 25.09: -0.8kg
Avatar użytkownika
zichrija

BANITA
 
Posty: 1791
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez Jim » czerwca 19th, 2011, 2:29 pm

zichrija napisał(a): Dodatkowo w kalendarzu zrobiłam sobie jadłospis na tydzień. Ustaliłam, w które dni tygodnia jem normalny dzień FIII, w które mogę zjeść skrobię, a w które będzie uczta. Jeszcze nie mogę się zdecydować czy czwartek zrobić we czwartek czy we wtorek... W tym tygodniu będzie na pewno czwartek, ale w przyszłym robię we wtorek (jadę nad morze i trudno w hotelu będzie mi zjeść same proteiny).
Jestem bardzo pozytywnie nastawiona. I najważniejsze, co trzeba robić to: przestrzegać zasad.

Fajny pomysł z tą rozpiską w kalendarzu. Trzeba jakoś ujarzmić tą fazę. Na początku wydaje się,że ilość nowych produktów do wprowadzenia jest ogromna. Proteiny i warzywa zdominowały nasze menu w drugiej fazie i trudno sobie wyobrazić, gdzie upchnąć niektóre produkty. Ale z czasem to się zmienia.

Ja zaczęłam trzecią fazę kiedy mój cel - 60kg, był mocno "ustabilizowany". Na początku Trójki spadło mi jeszcze 2 kilo. I taka waga się utrzymuje, mam wahania w obrębie 1,5kg do 2kg, ale nigdy nie dobiłam do 60kg. Za dwa tygodnie zaczynam fazę stabilizacji, ufam,że ostatecznej ;)
STAN: stabilny
od 1.07.2011 na czwartej fazie


kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach
przysłowie chińskie
Jim

BANITA SICZOWY
 
Posty: 6790
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:27 pm

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez julka » czerwca 22nd, 2011, 5:18 pm

mam problem.. zalozylam ze na dukanie schudne z 56kg (do ktorych sie upaslam) do 49 kg..tyle wazylam przed upasieniem i bylo mi dobrze..
w tescie dukan wskazal 52.5 kg jako moja prawidlowa wage
w tej chwili ( ciagle II etap) waze miedzy 52 a 51 kg : waga sie waha od dluzszego czasu, mysle ze to przez grzeszki ktore mi sie zdarzaja..mam tragicznie slaba wole i zezre czasem cos czego nie wolno..a moje otoczenie nie widzi potrzeby mojego dietowania i mi w nim wcale nie pomaga! wrecz przeciwnie..
teraz dylemat: przejsc na III czy walczyc dalej na II o to 49 kg?
pomocy! :o
Obrazek
Avatar użytkownika
julka

BANITA
 
Posty: 1003
Dołączył(a): czerwca 17th, 2011, 2:13 am
Lokalizacja: krak/chic

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez zichrija » czerwca 22nd, 2011, 6:00 pm

julka napisał(a):mam problem.. zalozylam ze na dukanie schudne z 56kg (do ktorych sie upaslam) do 49 kg..tyle wazylam przed upasieniem i bylo mi dobrze..
w tescie dukan wskazal 52.5 kg jako moja prawidlowa wage
w tej chwili ( ciagle II etap) waze miedzy 52 a 51 kg : waga sie waha od dluzszego czasu, mysle ze to przez grzeszki ktore mi sie zdarzaja..mam tragicznie slaba wole i zezre czasem cos czego nie wolno..a moje otoczenie nie widzi potrzeby mojego dietowania i mi w nim wcale nie pomaga! wrecz przeciwnie..
teraz dylemat: przejsc na III czy walczyc dalej na II o to 49 kg?
pomocy! :o

Moim zdaniem przechodź do Trójki. Musisz zadać sobie pytanie: chcesz osiągnąć 49, by je osiągnąć czy może wolisz utrzymać to 52? Jeśli Twój organizm uzna, że jest w stanie jeszcze spalić trochę zbędnych kilo, to na Trójce je spali.
Obrazek Obrazek
I - 07-08.03: -2.0kg
II - 09.03-17.06: -8.3kg
III -18.06 - 25.09: -0.8kg
Avatar użytkownika
zichrija

BANITA
 
Posty: 1791
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 10:42 pm

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez Gosiasamosia » czerwca 22nd, 2011, 6:13 pm

ja bym bez zastanawiania się przechodziła do utrwalania. I tak grzeszysz, więc marne szanse na osiągnięcie celu. Na III możesz grzeszyć legalnie
podczas uczt, a jak dobrze poprowadzisz tą fazę, to może jeszcze Ci coś spadnie.
ĆWICZENIA
Obrazek

IV faza od 24 stycznia 2011
Avatar użytkownika
Gosiasamosia

BANITA SICZOWY
 
Posty: 12112
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 9:28 pm

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez Jim » czerwca 22nd, 2011, 6:20 pm

Gosiasamosia napisał(a):ja bym bez zastanawiania się przechodziła do utrwalania. I tak grzeszysz, więc marne szanse na osiągnięcie celu. Na III możesz grzeszyć legalnie
podczas uczt, a jak dobrze poprowadzisz tą fazę, to może jeszcze Ci coś spadnie.


Julko,na trójce wcale nie jest łatwiej nie grzeszyć, wręcz przeciwnie - jak się zasmakuje uczt, słodyczy zatrzymać się jest trudniej. Dlatego jeśli nie zapanujesz nad pokusami, to nie ma większego znaczenia czy zostaniesz na dwójce, czy już przejdziesz na trojkę.
STAN: stabilny
od 1.07.2011 na czwartej fazie


kto ogląda niebo w wodzie, widzi ryby na drzewach
przysłowie chińskie
Jim

BANITA SICZOWY
 
Posty: 6790
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 11:27 pm

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez julka » czerwca 22nd, 2011, 6:22 pm

dzieki dziewczyny...
no to skoro przejde teraz na III zasypie was kolejnymi pytaniami!
ale najpierw o III poczytam zeby nie pytac calkiem idiotycznie( tylko troche) :D
czyli sadzicie ze III juz?
Obrazek
Avatar użytkownika
julka

BANITA
 
Posty: 1003
Dołączył(a): czerwca 17th, 2011, 2:13 am
Lokalizacja: krak/chic

Re: Zanim przejdziesz do stabilizacji powinieneś wiedzieć, ż

Postprzez julka » czerwca 22nd, 2011, 6:37 pm

no to raz kozie smierc..poczytam, ustale jakis ogolny tygodniowy porzadek i przechodze))
bede was pytac czego nie wiem oki?
Obrazek
Avatar użytkownika
julka

BANITA
 
Posty: 1003
Dołączył(a): czerwca 17th, 2011, 2:13 am
Lokalizacja: krak/chic

Następna strona

Powrót do III faza

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron