• Reklama

Zanim do nas dołączysz...

Od tego punktu należy zacząć - w tym miejscu dowiesz się, czym jest, a czym nie jest to Forum, na co możesz, a na co liczyć nie możesz - słowem, czy jest to właściwe Forum dla Ciebie. Przeczytaj - unikniemy nieporozumień!

Zanim do nas dołączysz...

Postprzez E-Day » czerwca 18th, 2011, 6:07 pm

...przeczytaj, co mamy Ci do powiedzenia.

Po pierwsze, nie jest to i nie ma być Forum stanowiące profesjonalną bazę wiedzy i źródło porad zawodowych ekspertów. To jest forum amatorskie, tworzone przez ludzi i dla ludzi, którzy po prostu trochę chcą pobyć ze sobą, lubią swoje towarzystwo, a przy okazji dzielą się swoją wiedzą. Niemniej zapewniam, że wśród Użytkowników Siczy jest mnóstwo ludzi mądrych o dużej wiedzy i wielkim sercu, którzy chętnie się swoim doświadczeniem podzielą.

Po drugie, nie zaprzeczę, że decyzja o powstaniu Forum wiązała się ze smutkiem, poczuciem krzywdy, buntem, brakiem zgody. Stąd też nazwa. Sicz Banitów to miejsce spotkań, spokojnego schronienia w niebezpiecznych czasach. Nie chcemy jednak roztrząsania krzywd, rozpamiętywania złych chwil, podżegania, niechęci i nienawiści. Tych rzeczy dość mamy poza Siczą, nie trzeba nam więcej! ;) . Pamiętajmy, że większość z nas - pierwszych użytkowników Siczy spotkała się na innym Forum. Było nam tam dobrze. Spotkaliśmy tam mnóstwo wartościowych osób. Dużo zawdzięczamy pracy ludzi administrujących i moderujących tamtym Forum. Nie ma nic złego w korzystaniu z Siczy i innych Forów równocześnie - o ile tylko nie służy to szerzeniu niechęci, zawiści i innych brzydkich rzeczy.

Po trzecie, uszanuj, że Sicz powstaje dzięki pracy i zaangażowaniu wolnego czasu kilku osób, które nie są zawodowymi webmasterami. Staramy się, by Forum to było najwyższej możliwej klasy, ale pewne niedociągnięcia mogą być jeszcze przez jakiś czas odczuwalne. Poza tym, Forum na siebie nie zarabia - jest amatorskie. Korzystaj z rozsądkiem z "zasobożernych" funkcji Forum.

Po czwarte, Banici mają wysokie poczucie honoru i własnej godności. Szanujemy własność intelektualną. Jeśli koniecznie chcesz się podzielić znalezionym w Sieci przepisem, zdjęciem, tekstem - oddaj honor autorowi, napisz, kto to dzieło stworzył i podaj link do niego. Banici nie kradną.

Po piąte, zanim do nas dołączysz, koniecznie przeczytaj Regulamin. Mimo że jesteśmy ludźmi radosnymi, przyjacielskimi, z poczuciem humoru, są sprawy, na które sobie nigdy nie pozwolimy. Regulamin określa zasady panujące w Siczy i jego zapisy będą egzekwowane z pełną konsekwencją.

Po szóste, przedstaw nam się w dziale Who is Who. Napisz kilka słów o sobie. Możesz też - w odpowiednim miejscu - założyć swój dzienniczek, dołączyć swoje foto do galerii, skorzystać ze świetnych (mmmm...!) przepisów. Zanim napiszesz, przeczytaj tylko wiadomości informacyjne, jeśli zostały w danym dziale zamieszczone.

Po siódme, dbaj o porządek. Zwłaszcza w działach przeznaczanych na porady, przepisy, informacje. Pytania zadawaj w dziale do tego przeznaczonym i najpierw sprawdź, czy może interesujące Cię informacje znalazły się dwie stroniczki wcześniej ;). Luźniej można potraktować dzienniczki i działy "hobbystyczne". Administratorzy i Moderatorzy na pewno to docenią! Jeśli masz problem techniczny, nie wiesz, w jaki sposób zrobić sobie suwaczek czy nauczyć się wklejać obrazy z serwisów hostingowych zdjęć - skorzystaj z działu Technicznego. W dziale tym możesz też zaproponować jakieś ciekawe ulepszenie Forum - dobre pomysły są zawsze mile widziane!

...i to by było na tyle ze spraw ważnych i poważnych!
Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych
Stendhal
Avatar użytkownika
E-Day

ADMINISTRATOR
 
Posty: 7819
Dołączył(a): czerwca 15th, 2011, 7:10 pm
Lokalizacja: Mikołów

Powrót do Vademecum początkującego Banity

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron