• Reklama

Budyniowiec

Re: Budyniowiec

Postprzez kadybka » lipca 3rd, 2011, 1:23 pm

a przypomnijcie mi jakie możemy kupić budynie (te dozwolone) i gdzie :? bo bym wszamała takie cudo a i matka mi stęka że mam wracać do Torunia i coś jej upiec :lol:
kadybka
 

Re: Budyniowiec

Postprzez EmKa » lipca 3rd, 2011, 1:40 pm

kadybka napisał(a):a przypomnijcie mi jakie możemy kupić budynie (te dozwolone) i gdzie :? bo bym wszamała takie cudo a i matka mi stęka że mam wracać do Torunia i coś jej upiec :lol:


Min. budynie z Lidla, firma "Belbake", są albo waniliowe, albo czekoladowe.
Obrazek

Uważaj, bo są tam też budynie "Castello", których skład się nie nadaje.
EmKa

BYWALEC
 
Posty: 293
Dołączył(a): czerwca 18th, 2011, 7:15 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Budyniowiec

Postprzez agik74 » lipca 3rd, 2011, 1:55 pm

Dozwolone budynie,jak i proszki do pieczenia są w Aldiku!
agik74

ADEPT
 
Posty: 47
Dołączył(a): czerwca 20th, 2011, 8:45 am

Re: Budyniowiec

Postprzez kadybka » lipca 3rd, 2011, 3:14 pm

dzięki za odświeżenie mojego umysłu :mrgreen: :rose:
kadybka
 

Re: Budyniowiec

Postprzez BrygidKa » lipca 3rd, 2011, 4:09 pm

ja właśnie upiekłam, dopiero co wyciągłam co z piekarnika i już wiem czy jest dobry, nie wyrósł ale i tak jest dobry
BrygidKa

BANITA
 
Posty: 1136
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 9:07 pm

Re: Budyniowiec

Postprzez Appleblossom » lipca 6th, 2011, 2:06 pm

EmKa napisał(a):
kadybka napisał(a):a przypomnijcie mi jakie możemy kupić budynie (te dozwolone) i gdzie :? bo bym wszamała takie cudo a i matka mi stęka że mam wracać do Torunia i coś jej upiec :lol:


Min. budynie z Lidla, firma "Belbake", są albo waniliowe, albo czekoladowe.
Obrazek

Uważaj, bo są tam też budynie "Castello", których skład się nie nadaje.




KAŻDY BUDYŃ JEST DOZWOLONY, BYLE ŻEBY NIE MIAŁ W SKŁADZIE CUKRU, a więc w każdym sklepie znajdziecie takie :)
[url=http://straznik.dieta.pl/]Obrazek
DIETA NISKOKALORYCZNA - 28.11.2010r. - 13.02.2011r. -17 kg
1 FAZA DD - 14.02.2011r. - 19.02.2011r. -1,5 kg
2 FAZA DD - 20.02.2011r. - 17.07.2011r. -10 kg
3 FAZA DD (stopniowe utrwalanie) - 18.07.2011r. - (285 dni)
Appleblossom

BANITA
 
Posty: 1328
Dołączył(a): czerwca 21st, 2011, 10:43 am

Re: Budyniowiec

Postprzez Piotr » lipca 12th, 2011, 2:07 am

Świetny przepis. Bardzo łatwy, a efekt rewelacyjny. Jedyna wada: trzeba odpędzać żonę od lodówki żeby nie pożarła wszystkiego od razu. :mrgreen:
Żyję, żyję...

Obrazek
Chudłem od 10.01.2011 i 138 kg. Na DD od 07.02.2011 i 126 kg. Trójka od 22.08.2011 do 04.11.2012. Potem czwórka. Teraz różnie. :D
Avatar użytkownika
Piotr

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 2738
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:19 am
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Budyniowiec

Postprzez czajka1319 » lipca 13th, 2011, 5:15 pm

Appleblossom napisał(a):
kadybka napisał(a):a przypomnijcie mi jakie możemy kupić budynie (te dozwolone) i gdzie :? bo bym wszamała takie cudo a i matka mi stęka że mam wracać do Torunia i coś jej upiec :lol:


KAŻDY BUDYŃ JEST DOZWOLONY, BYLE ŻEBY NIE MIAŁ W SKŁADZIE CUKRU, a więc w każdym sklepie znajdziecie takie :)



Każdy budyń jest dozwolony?????? no to jakaś nowość dla mnie . :shock: :shock: :shock: :shock:

Przez całą II fazę zawsze mówiłyśmy o tym że dozwolona jest mazaina czyli skrobia kukurydziana ....a i tak w większej ilości powodowała często zastoje wagowe ...skrobia ziemniaczana była niedopuszczalna gdyż była z ziemniaków a ziemniaki są zakazane w ii fazie .
Widzę że teraz wprowadzane są jakieś nowości do diety. No cóż każdy ma prawo stosować dietę jak chce ....ale pamiętajcie im ściślej stosujemy się do zasad ustalonych przez doktorka tym lepsze efekty osiągamy .A wszelkie modernizacje diety potem okazują się zgubne ....i ktoś kto przeczyta jedną ,czy drugą nowelizację diety ,a potem będzie stosował je wszystkie ....będzie narzekał ,że dieta do bani i pytał dlaczego nie chudnie .
A przecież w Aldiku są budynie bez cukru ze skrobi kukurydzianej i taki bez problemu można zastosować do tego pysznego ciasta.
Obrazek
Obrazek
No to walczę dalej !!!!!
Avatar użytkownika
czajka1319

BYWALEC
 
Posty: 300
Dołączył(a): czerwca 17th, 2011, 1:29 pm

Re: Budyniowiec

Postprzez Piotr » lipca 13th, 2011, 5:49 pm

czajka1319 napisał(a):Przez całą II fazę zawsze mówiłyśmy o tym że dozwolona jest mazaina czyli skrobia kukurydziana ....a i tak w większej ilości powodowała często zastoje wagowe ...skrobia ziemniaczana była niedopuszczalna gdyż była z ziemniaków a ziemniaki są zakazane w ii fazie .

Większość rozsądnych ludzi podejrzewała, a Dukan niedawno oficjalnie ogłosił, że w krajach, gdzie skrobię produkuje się z ziemniaków, używamy skrobi z ziemniaków. Skrobia to skrobia - i tyle. Gdzieś na tym forum cytowano ten wywiad, czy też czat, nie pamiętam. Tym samym to, co dla mnie było oczywiste, zyskało błogosławieństwo guru. Ponoć oficjalnie dopuszczony został też ksylitol, co dla mnie już tak oczywiste nie jest, przynajmniej na I-II fazie.
Żyję, żyję...

Obrazek
Chudłem od 10.01.2011 i 138 kg. Na DD od 07.02.2011 i 126 kg. Trójka od 22.08.2011 do 04.11.2012. Potem czwórka. Teraz różnie. :D
Avatar użytkownika
Piotr

KUCHMISTRZ SICZY
 
Posty: 2738
Dołączył(a): czerwca 16th, 2011, 10:19 am
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Budyniowiec

Postprzez czajka1319 » lipca 14th, 2011, 4:34 pm

Piotr napisał(a):Większość rozsądnych ludzi podejrzewała, a Dukan niedawno oficjalnie ogłosił, że w krajach, gdzie skrobię produkuje się z ziemniaków, używamy skrobi z ziemniaków. Skrobia to skrobia - i tyle. Gdzieś na tym forum cytowano ten wywiad, czy też czat, nie pamiętam. Tym samym to, co dla mnie było oczywiste, zyskało błogosławieństwo guru. Ponoć oficjalnie dopuszczony został też ksylitol, co dla mnie już tak oczywiste nie jest, przynajmniej na I-II fazie.


Możliwe że tak ogłoszono ...ale i tak dla mnie jest to nie do zaakceptowania ,bo ziemniaków nam nie wolno ...no ale przecież tak uważała większość rozsądnych ludzi ,więc według ciebie jestem nie rozsądna ...i taka pozostanę ,gdyż dzięki temu zrzuciłam 28 kg .
Więc nadal nie będę akceptować stosowania budyniu z mąki ziemniaczanej .
Co do ksylitolu to akurat akceptację jego rozumiem ...gdyż działa zasadotwórczo a nie kwasotwórczo na organizm tak jak działa cukier z buraków lub trzcinowy .
Po prostu ksylitol działa pozytywnie na nasz organizm i nam pomaga w diecie a nie przeszkadza .Działa także przeciw próchnicy zębów .Stosowany na I-II Fazie pomaga także w wypróżnianiu ...dlatego w pełni go akceptuję ,ale tak jak ze skrobią kukurydzianą zalecam umiar .
Jestem już na III ale mimo wszystko uważam że należy zwracać uwagę na to jak dany produkt działa na nasz organizm.
Pozdrawiam :D :D
Obrazek
Obrazek
No to walczę dalej !!!!!
Avatar użytkownika
czajka1319

BYWALEC
 
Posty: 300
Dołączył(a): czerwca 17th, 2011, 1:29 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Desery II fazy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron